Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tudnátok segíteni? Találtam...

Drimer kérdése:

Tudnátok segíteni? Találtam egy NAVON full hd tv-t 40. 000 ft-ért. Nem ismerem ezt a márkát. Szerintetek érdemes megvennem?

Figyelt kérdés
2018. dec. 20. 08:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem igazan.
2018. dec. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 repulo ***** válasza:
2018. dec. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Alapvetően a márka csak az árat emeli, a minőséget nem feltétlenül. Fordítva is igaz, ha valami olcsó, az lehet azért olcsó, mert a márka nem ismert, nem feltétlenül pedig azért, mert rossz a termék.


Elektronikai eszközt venni mindig egyfajta lutri. A 300 ezres Samsung is tönkremehet 6 hónap után és az olcsó noname is bírhatja sok sok évig. A márkás inkább azért éri meg, mert adnak gyári garanciát, míg a noname-nél az egyetlen esélyed a bolti garancia, az meg vagy segít, vagy nem. TV-nél egyébként a legtöbb noname gyártó is vásárolja a paneleket, leginkább Samsungtól és egyéb elismert gyártóktól, szóval hiába noname, belülről attól még nem szar.


Én azt mondanám, hogy 40 ezerért megéri a lutrit egy fullHD TV, mert mint mondtam, a Samsung is ugyanúgy tönkremehet 6 hónap után. Egyedül a garancia, ami különbséget tesz olcsó és drága között, úgyhogy neked kell megítélni, hogy megéri-e a "kockázatot".

2018. dec. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vestel belsejű szokott lenni a Navon, LG LCD-vel szerelve (a háttérvilágítás is Vestel).

Felismerhető a kiváló képminőségről és széles betekintési szögről.

Ezzel szemben a kínai kijelzők láthatóan rosszabb képet adnak (rutinos szem látja), valamint oldalról-felülről nézve is jobban elváltozik a kép.

A kínai alaplap is felismerhető a csatakozók elrendezéséből, mint ahogy a Vestel is.

Szervizemben mindegyik előfordul, Samsung, LG is bőven, gyakorlatilag az eladási számok arányában.

Kínai nem szimpatikus, de az LG-kijelzős Vestelek teljesen vállalhatók szerintem.

2018. dec. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!