Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Elromlott a Seagate külső...

Elromlott a Seagate külső merevlemez tárolóm és lenne pár kérdésem hogy mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

Mint a címbe is említtettem ez a tárolóm elromlott és elég sok fontos adat volt rajta, (képek, felvételek, hangfelvételek, tanulási anyagok) és nem készítettem belőle biztonsági mentést egy másikra mert nem gondoltam hogy lesz egy olyan hogy bedugom és kéken világít tehát ő érzékeli hogy csatlakoztatva van, de néma hangjelzést ad szaggatottan, és végül is a gép meg nem érzékeli őt. Nem igazán tudom hogy alakult ez ki lehet hogy valaki leejtette lehet hogy nem a lényegen nem változtat hogy mit lehetne ilyenkor tenni ha egyáltalán lehetne valamit? 1,5 TB fért el rajta és ezt is születés napomra kaptam nem volt még egy ilyen amire tudtam volna mentegetni, mert valljuk be elég szép ára van elég volt ebből egyelőre egy is... Belinkelem az oldalt ahol látszik ez a készülék..


[link]



2018. dec. 30. 01:51
 1/3 ThodEE GoD ***** válasza:

Ha a készülék már nem garanciális akkor másik usb kábellel való próba után a dobozt szét kell szedni, az USB - SATA átalakítóról le kell venni a HDDt, és így önmagába csatlakoztatni a PC alaplapjához SATA + táp kábellel. Ha így is üzemképtelen akkor elég magas áron dolgozó szervizekkel lehet adatot vissza nyeretni de valószínűleg nem emellett fogsz dönteni. Ha tényleg a vinyó halott és a ház + USB - SATA átalakító rendben üzemel akkor külön lehet venni bele vinyót, ha jó egy kicsit kisebb is akkor : [link]

Ha kell a tárhely akkor kb ugyan azon az áron kapsz kicsit nagyobbat :

[link]


Fontos dolgokat soha ne tárolj egy helyen !

2018. dec. 30. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bízd szakemberre.
2018. dec. 30. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha szerencséd van, akkor az eséstől nem maga a winyó ment tönkre, csak valamelyik csatlakozó. Párezer Ft-ért lehet venni házat hozzá, ha szétszeded a tiédet, a winyót magát át lehet költöztetni. Érintkezési gond esetén ez megoldja, ugyanebbe futottam bele nemrég, laikusként nekem működött.

(Persze ezt csak akkor tedd, ha nem garanciás màr a kütyü.)


Ha ez nem válik be, akkor maradnak az adatmentő cégek, de attól függően, hogy mennyi adat voltvan rajta, 30-50 vagy még több is lehet... (Nekem 500 gigás régi winyóra mondtak 25ezret, igaz az nem a legolcsobb hely volt.)

2018. dec. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!