Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Belépő szintű stúdió mikrofon...

Belépő szintű stúdió mikrofon szett?

Figyelt kérdés
Tudnátok ajánlani belépő szintű, inkább itthonra kell "hülyéskedni" (rap), mint sem komoly stúdió technikás dologra gondolok, amihez úgy van minden, hogy csak össze kell dugdosni és már is jó?
2018. dec. 31. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
behringer c1u
2018. dec. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért egy kicsit komolyabbra gondoltam :)
2018. dec. 31. 19:30
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút minimumként:

* mikrofonnak: [link]

* hozzá popfilter: [link]

* asztali állvány: [link]

* hangkártyának: [link]

2019. jan. 1. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még:

* kábel a hangkártya és a mikrofon összekötéséhez: [link]

2019. jan. 1. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én inkább ezeket a mikrofonokat néztem:


[link]

[link]


Én igazából csak ezt a kábelezést nem értem. Mindenhol mondják, írják, hogy ne USB-t. Egyrészt ez tényleg annyira borzalmas? Másrészt, egy sima átalakító kábel miért nem elég?


Pl. egy ilyen miért nem jó?


[link]


Vagy ilyen szintű szett nincs nem usb-ben?


Amit linkeltetek, annál azért egy fokkal jobb mikrofont szeretnék. Az ár jó lenne ha olyan 60-70 között megállna, azzal is kitudok egyezni, ha valamiből elengedünk, de később bővíthetem, fejleszthetem vele a meglévő dolgaim.

2019. jan. 2. 10:22
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Én inkább ezeket a mikrofonokat néztem"

Éppen ezért írtam, hogy "Abszolút minimumként".


"Én igazából csak ezt a kábelezést nem értem. Mindenhol mondják, írják, hogy ne USB-t."

Az USB-s, ADC-vel (analóg-digitális átalakítóval) egybeépített mikrofonoknak az fő a hátránya, hogy általában nincs monitorkimenetük, így ez megnehezíti a zenére való éneklés/rappelés felvételének a folyamatát, ugyanis az ADC késni fog a lejátszást végző külön hangkártyához képest.

2019. jan. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor ha azt mondom, hogy nem abszolút minimumként, hanem belépő szinten, tehát amit jó szívvel ajánlsz kezdőnek. Akkor is ezt mondanád?
2019. jan. 2. 13:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Audio Technika vagy Superlux legolcsóbb pár nagymembrános kondimikije is jó meg egy Focusrite 2i2. A többi ugyanaz. A direct monitoring a kulcs, na meg hogy egy eszköz (pontosabban azonos órajelforráson) legyen a használni kívánt kimenettel a bemeneted.
2019. jan. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!