Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért tűntek el a digitális...

Miért tűntek el a digitális adásaim a TV-ről?

Figyelt kérdés
Hali, van egy Samsung LE32C350 Tv-nk és már jópár hónapja eltűntek a digitális adások egyik napról a másikra. Próbáltam újratárolni de csak analógot talál, és azok is azt hiszem borsósabbak mint amilyenek szoktak lenni. A tv beállításaival se lehet gond mert csináltam factory reset-et az sem segített. A coax kábellel sincs gond mert átvittem egy olyan helységbe ahol megy egy másik digitális tv és ott sem működik. Vagyis arra az egyre jutottam, hogy valószínűleg a szolgáltató állított valamit a frekvenciákon amit már a TV nem ismer fel mert túl régi. Ha ez így van, akkor vennem kell egy külön eszközt ami felismeri a frekvenciákat és összekötöm a tv-vel? Tudnátok linkelni ilyen eszközöket ha ez volna a probléma?

2019. jan. 1. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Érdeklődj a szolgáltatónál, mielőtt bármit veszel!
2019. jan. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
még a keresés indítása előtt lehet hogy rosszul választottál a felkínált lehetőségekből
2019. jan. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az kizárható, hogy a kérdezők megnevezzék a szolgáltatót, Digikábel ilyesmi.

Baromira jó lenne, ha egyszer elárulnátok ennek a titkát, hogy miért titkoljátok? Reklám? Ne vicceljetek...

Szemcsés analóg kép pont arra utal, hogy csökkent a jelszint, amire a digitális vétel úgy reagál, hogy sehogy nem látod.

Egyébként a TV-ken a digitális jelszintet is meg lehet nézni általában, a manuális keresésnél például, vagy a már behangolt adóknál.

Rossz nyomon jársz.

2019. jan. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Előbb elterelte a figyelmem ez a szolgáltatós hülyeség, ezért nem detektáltam megfelelően, hogy a TV másik helyen sem jó (de ott jó a jel, remélhetőleg), ebben az esetben viszont lehet tunerhibás a TV.

DVB-C set top boxot vásárolhatsz ugyan, de azok drágábbak, mint a DVB-T boxok.

Ha az ismeretlen szolgáltatódtól kérsz ingyen boxot, szerintem az bizonyára olcsóbban jön ki.

2019. jan. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha antennáról kapod lehet az antenna elmozdult okozhatja egy vihar vagy egyéb fizikai hatások
2019. jan. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Második: hülyeség mert az adások eddig is mentek és hirtelen eltűntek, nem egyszer csináltam már auto tárolást.

Harmadik: Nem titkolok semmit :DD Egyszerűen nem hinném, hogy volna tudomásotok a szolgáltatóról mivel ez egy környékbeli kis szolgáltató Erdélyben nem digi meg a társai :D Az egyékbént jó ötlet, hogy tőlük érdeklődjek ilyen box-ért biztos van nekik, és valószínűleg ki is jönnek felszerelni s ha nem működne visszaviszik :D


Ötös: Látszik sokszor nem olvassátok végig a kérdést, írtam, hogy a coax kábellel nincs gond ebből lehet következtetni sztem :P

2019. jan. 7. 14:30
 7/7 A kérdező kommentje:

Ja egyébként elfelejtettem belinkelni mivel nagyon kíváncsi vagy :D

[link]

2019. jan. 7. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!