Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan lehet külön változtatni...

Hogyan lehet külön változtatni egy monitor beállitásán?

Figyelt kérdés
A gépem rá van kötve a TV-re és egy monitorra. Viszont a tévén messzebbről alig látszik az irás. A monitoron jó mert azt közelebbről nézem, de a TV-n nem látszik. Lehet-e külön nagyitani azt ami a TV-n van? Képernyőmásolással oldottam meg. A suliban jól látható az interaktiv tábla ami még nagyobb, de a monitoron is rendesen látható normál betűkkel.
2019. jan. 4. 22:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez egy létező kellemetlenség, 55 collos full HD plazmán 3,5 méterről már nehezen kivehetők a normál betűk, noha azt csak házimozira használom, de közben szükség lehet a uTorrent stb. kezelésére is.

A Total Commandert már régebben megoldottam úgy, hogy külön paraméterezett parancsikonnal indítok egy másikat, amiben nagyobb betűk vannak, sötét háttér, igény szerint testre szabva.

De amellett adott az eredeti TC is, amit monitoron használok. (Csak váltani szoktam a két kijelző között, vagy-vagy.)

Használtam ennek a programnak a nagyítóját is:

[link]

Később eszembe jutott, hogy a Windowsban is van nagyító, ehhez is kreáltam parancsikont, hogy kéznél legyen:


%windir%\system32\magnify.exe


Tehát így alkalmilag a uTorrentre is rá tudok nagyítani, hogy ne kelljen közelebb menni a TV-hez, mozizás közben.


A Windows dpi beállításokat szándékosan nem említem, azt nem szeretem elpiszkálni, mert kihat az egész rendszerre a fontok nagyobbítása.

2019. jan. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!