Miért megy el a szobában müködő TV képe pár mp-re, ha a konyhában feloltjuk a mennyezeti neont?

Figyelt kérdés
A panellakás szobájában nézzük a TV-t,a konyhában felkapcsoljuk a mennyezeti 2x20 W neont és ekkor a TV képe kb 3-5 mp-re elsötétül,majd visszajön a kép.Mi lehet a probléma?
2019. jan. 12. 23:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Mármint úgy értem, hogy ilyen a HDMI-probléma normális esetben máshol nem jelentkezik, még zavarok hatására sem."

Viszont a kérdező topiknyitó kérdésében nyíltan deklarálta:

"konyhában felkapcsoljuk a mennyezeti 2x20 W neont és ekkor a TV képe kb 3-5 mp-re elsötétül,majd visszajön a kép"

Vagyis ezt a neon okozza.

2019. jan. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"Vagyis ezt a neon okozza."


Úgy látom, rád nem hat a józan ész és neked aztán feleslegesen firkál az ember.


Pont azt magyaráztam, hogy máshol is vannak ilyen vagy hasonló zavarforrások, az emberek mégsem tapasztalnak ilyen HDMI-elsötétüléseket, ugyanis a HDMI-kapcsolat alapvetően érzéketlen erre.


Egy esetben mégis érzékeny, amit magam is tapasztaltam szerviztevékenység során, valamint más fórumokon is a szakszerű elemzés során kiderült.


Amikor a HDMI-kábel olyan földhurokba kerül, ahol kiegyenlítőáram folyhat rajta. Vagy állandóan (kábeltévé és a védőföld között) vagy impulzusszerűen, illetve az előbbire ráülve.


Ilyenkor van az, hogy akár egy villanykapcsolótól, vagy a hűtőszekrény kikapcsolásakor jelentkező ívhúzástól is pillanatra elsötétül a kép, "kiüti" a HDMI-kapcsolatot.


De ez nem a villanykapcsoló és nem a hűtőszekrény hibája, hiszen ezek ott vannak mindenhol, ilyen gondot mégsem okoznak. Sokan nem is láttak még ilyet. Én igen, mert a szakmámhoz is tartozik.


Pusztán a "légkörben" terjedő elektromágneses sugárzás ehhez kevés. A hálózaton folyó zavarimpulzusok sem kerülnek be ebbe a körbe, mert normális esetben a HDMI-kábel GND-ágán nem folyik áram gyakorlatilag.


Gondolkozz!

2019. jan. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!