Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan álljak neki gitározni?

Hogyan álljak neki gitározni?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok és neki szeretnék állni gitározni, a kérdésem több dolog felé is irányul:

-Milyen gitárt vegyek elsőnek illetve mennyi pénzt szánjak rá? (Akusztikus vagy elektromos?)

-Hogyan álljak neki? Egyedül a net segítségével vagy járjak tanárhoz?

-Mik az alapok amiket el kellene sajátítsak?

-Mennyi idő mire alap szinten képes leszek játszani?

Saját tapasztalatokat is szívesen várok, olvasok, válaszotok köszönöm előre is!



2019. jan. 19. 20:02
 1/4 anonim válasza:
100%

1. Elsősorban attól függ milyen stílusú zenét szeretnél játszani. Sokan mondják hogy érdemes akusztikussal kezdeni, de fölösleges pénzkidobás (ha elektromoshoz akarsz jutni). Ha kezdesz egy akusztikussal, és később rájössz hogy igazából elektromos kellene, akkor az plusz pénz amit eredetileg költhettél volna jobb elektromosra például. Menj el egy hangszerboltba, fogj meg néhány gitárt, és döntsd el melyiket érzed jónak. Gondold át, mit szoktál hallgatni? Metal, rock? Ezekhez mindenképp elektromosgitárt ajánlok. Esetleg pop? Akusztikus fémhúros gitár. Klasszikus? Klasszikus nylonhúros gitár. Ezeken a ketegóriákon belül is nagy a választék. Elektromoson belül például Les Paul stílusúak, Stratocaster, Telecaster, Superstrat, és még sok más. Nézz utána neten, milyen fajta gitárok vannak, és hasonlítsd össze a zenével amit hallgatsz.


Az más másik dolog, hogy elektromoshoz nem árt ha van erősítő is, szobába kis 15W-os megvan 20 000Ft-ból legolcsóbban. Ahhoz kábel, kb 3000Ft normális minőségű. Magára a gitárra véleményem szerint 50 000Ft körül kellene költeni (elektromosnál), hogy egy használható, akár szép hangszered legyen. Klasszikus már van 20-30 000 környékén is, fémhúros 30-tól. Nyilván, az is fontos, hogy még bizonytalan vagy benne hogy mennyire fog érdekelni, vagy 200% hogy foglalkozni fogsz vele. Ha van ismerősöd, akkor kérj kölcsön tőle néhány napra esetleg.


2. Szerintem a neten simán meglehet tanulni az alapokat, vannak magyar anyagok is, de itt van egy külföldi/angol nyelvű is: [link] Ez például ingyenes, vannak fizetős oldalak is, de ez is abszolút korrekt. Tanárt akkor vedd fontolóra, ha már egy ideje foglalkozol a témával, és komolyabban akarod folytatni.


3. Az alapokat megtalálod az előbbi linken. Ott jobban le van írva/ el van mondva hogy mivel érdemes kezdeni és hogy kell haladni.


4. Ez leginkább tőled függ. Fél év alatt is lehetséges az alapszintet elérni (bár elég objektív hogy mi az alapszint), de lehet hogy 2 év alatt sem érsz el semmit, ha havonta csak egyszer-kétszer veszed a kezedbe a gitárt. Rendszeresen kell gyakorolni, ha csak napi 20 perc, annyit is!


Amit itt leírtam, nagyrészt az én személyes véleményem, nyilván van aki másképp gondolja, én így. Sok sikert!

2019. jan. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm szépen a válaszod, hát én elsősorban rapzenét hallgatok de meghallgatom mondjuk a linkin parkot, skillet-et, three days grace-t és a nickelback-t is. A napokban így nézegettem videókat mindkét gitárról, az akusztikus gitár jobban "tetszik" hogy úgy mondjam, tehát ilyen brutális metal-t nem igazán játszanék rajta, illetve néztem olyan "cover" videókat amikben rockzenét játszottak el akusztikus gitáron és az sokkal jobban tetszik.
2019. jan. 20. 17:25
 3/4 Mojjo ***** válasza:

@2: Nagyon egyszerű a helyzet: ha az akusztikus gitár tetszik jobban, vegyél akusztikus gitárt :)

Az a legfontosabb, hogy olyan hangszered legyen, ami tetszik neked és motivál. Minden más csak másodlagos.

2019. jan. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Hali. "Justin guitar". Neten is vannak fent anyagok de telefonra is letölthető. És az első szakasza ingyenes ami azért megtanít az alapokra. Persze ahogyan az első hozzászóló is mondta, a haladásod attól függ hogy napi szinten mennyit játszasz. Illetve nézz fel a songsterr nevű oldalra. Ott rengeteg számhoz találsz kottát, és nehézségi szint szerint is szűrheted őket ugyhogy friss kezdőként is el tudod játszani őket. Ha irsz akár ide vagy privátban akkor válaszolok bármire és részletezem :)
2019. máj. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!