Led tv-t, hogyan tudnám összecsatlakoztatni a lenti hangfallal?

Figyelt kérdés

Ha adott mondjuk egy 82cm es led tv és szeretnék a hangján javítani egy SP HF 1250B hangfallal [link]

Akkor,hogyan csatlakoztathatom össze a kettőt?Na most ugye ha az iptv beltérit vesszük azon van pl Optikai hang kimenet,ha a tv-t nézzük azon is van Optikai hang kimenet plusz egy fejhallgató csatlakozó,a hangfalnak meg jack csatlakozója van ami max a tv fejhallgató csatlakozójához jó.Ha a fejhallgató csatlakozóba dugnám a hangfal csatlakozását akkor milyen hangot érhetnék el vele?Vagy valami átalakítóval az Optikai hang kimenethez kéne csatlakoztatnom?



2019. jan. 27. 23:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Csak a jack jöhet szóba. Sima jack-jack kábellel összekötöd őket. Vagy ha az nem felelne meg (sokszor zajosak), akkor az optikai kimenetről érkező digitális hangot lehet átalakítani analóg sztereo hangra a hangfal jack bemenetéhez, ehhez digitális-analóg átalakító kell, legolcsóbban Kínából lehet rendelni, itthon sokkal drágább.
2019. jan. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A hangdoboz hátulján:

[link]

RCA-csatlakozós vonalbemenet van.


Tehát a TV-n vonalkimenetet kell keresni. Ez lehet a fejhallgatókimenet, esetleg a SCART-csatlakozó 1, 3, 4 tűjének megcsapolása:

[link]


Kérdés az, milyen TV-ről van szó.


"a hangfalnak meg jack csatlakozója van"

2019. jan. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy jack-rca kábelre lesz szükséged. Pár száz forint.
2019. jan. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

# 2


Még nem vettem meg a tv-t de olcsó kategóriás ilyen max 60EFt ezek nincsenek sok csatlakozóval eleresztve.

A jack csatlakozást meg erre értettem,hogy a hangfalba mikor bedugod a kábeleket a végén jack csatlakozó van

itt láthatod is https://www.youtube.com/watch?v=IaEWGd7bC9w

2019. jan. 28. 02:16
 5/9 A kérdező kommentje:

# 3


Szerintem gyárilag olyat adnak hozzá

[link]

2019. jan. 28. 02:16
 6/9 A kérdező kommentje:
Az audio in dvi az milyen csatlakozás?
2019. jan. 28. 02:58
 7/9 A kérdező kommentje:

Philips tv-n találtam ezt a csatlakozást

[link]

2019. jan. 28. 03:02
 8/9 anonim ***** válasza:
Fejhallgató kimenet simán használható erre, nem kell túl bonyolítani. Jack-et beledugod és szól is.
2019. jan. 28. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Az audio in dvi az milyen csatlakozás?"


PC-bemenet, oda kell kötni az analóg hangot, amikor a kép DVI-ról megy a HDMI-re.

(Most mellékes, hogy ma már általában a DVI-kimenetre is rá lehet tenni a digitális hangot, mintha HDMI lenne 1:1 ben.)

2019. jan. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!