Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a különbség a mikrofonok...

Mi a különbség a mikrofonok között?

Figyelt kérdés
Nővéremmel szeretnék majd egyszer videóka készíteni, amihez kelleni fog egy jó kamera meg egy mikrofon. Szeretek énekelni és hangszereken játszani, így arra gondoltam ha fel szeretném venni jó minőségbe a hangját, kell hozzá egy mikrofon. Viszont a kettőhöz másmilyen kellene nem? Milyet kéne vennem, hogy mindkettőnknek megfeleljen? Elmagyaráznátok milyen fajták vannak? Melyiket éri meg jobban?

2019. jan. 28. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:
A legfontosabb különbség az iránykarakterisztika és a frekvenciaátvitel. Énekléshez hangszerboltokban kapható énekmikrofont érdemes venni, mert ezek az ember által kiénekelhető hangok teljes tartományában nagyjából egyenletes átvitelt biztosítanak, alatta és felette viszont drasztikusan beesik. Beszédhez elég az egyes műszaki boltokban kapható komolyabb mikrofonok, ezek némileg olcsóbbak, de az énekhang nem biztos, hogy jól fog szólni vele (ez függ a hangszínedtől és hogy milyen tartományban énekelsz). A hangszerek hangjának rögzítéséhez tudni kellene, hogy milyen hangszerről lenne szó. Elektromos és elektroakusztikus gitár, valamint szintetizátor hangjával könnyű dolgod lesz, mert azokat közvetlenül rá tudod kapcsolni a hangrögzítő berendezésre, egyéb esetben hangszerekhez való mikrofon kell, de ez már nagyon összetett dolog.
2019. jan. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Digitális zongorám, elektromos hegedűm éselektromos gitárom van, vagyis mindegyikhez tudom csatlakoztatni.
2019. jan. 28. 23:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor egy énekmikrofont vegyél és egy (minimum) négy csatornás audio interfészt amihez csatlakoztatod mindezt. A Focusrite termékeit tudom ajánlani, bár kicsit drága, de (megfelelő input esetén) közel CD minőségben tudsz rögzíteni vele, nagyon strapabíró és ingyen jár mellé egy csomó szoftver amivel tudsz rögzíteni és utómunkázni, majdnem mint egy profi stúdióban.
2019. jan. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem értek ezekhez, küldenétek linket például milyet? Nem tudom mikre kéne figyelnem.
2019. febr. 5. 20:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem ilyenem van, csak még az első generációs: [link]

Erre egy mikrofont és egy hangszert tudsz kötni, de ha több hangszert is rögzítenél, egymás után meg tudod tenni és a végén keverni az egészet zenévé.

Mikrofonból ezt venném kezdésnek: [link]

Továbbá érdemes egy fejhallgatót is venned, hogy élőben hallgasd magad valamint utómunkához: [link]

Ezekkel elég jó minőségű felvételt tudsz csinálni ahhoz, hogy feltedd SoundCloudra/YouTubera vagy elküldd fellépést szervezőknek. Igyekeztem nem túl drága cuccokat linkelni.

2019. febr. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!