Házi mozi rendszer PC-re csatlakoztatása hogyan? TÖBB INFÓ LENN!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemrég kaptam egy 5.1-es házi mozi rendszert, és rá szeretném kötni a számítógépemre.

Egy Samsung HT-EV100 - ról lenne szó, illetve az alaplapomon integrált hangkártya van ami támogatja a 7.1-et is. Egyébként a típusa ASUS H110M-C . tudom fapados de később cserélném egy komolyabbra.

Na viszont a lejátszó hátoldalán piros-fehér RCA csatlakozók vannak. De én csak piros-fekete csatlakozókat tudtam venni aminek a másik végén egy 3,5 mm-es jack csatlakozó van amit az alaplapba dugtam be.

Nos több kérdésem is lenne amire szeretnék választ kapni melyek a következők:

- Piros-fekete és piros-fehér RCA csatlakozó között van különbség vagy teljesen mindegy ? (csak mert így is szól)

- Azt olvastam korábban hogy az igazi 5.1-hez 2 vagy 3 helyen kell bedugni a gépbe, de pontosan nem tudom hova. Ez igaz ?

- Realtek HD Audio-t használok, amiben ha átállítom 5.1-re és letesztelem akkor csak a bal szélső és a jobb szélső hangszóró szólal meg magyarán mintha 2.1 maradna. Ez mitől van? (egyébként játék közben szól mindegyik szóval nem tudom mit nem ismer fel, de akkor is zavaró hogy nem tudom őket finomhangolni)


Válaszaitokat előre is nagyon szépen köszönöm!



2019. febr. 9. 18:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Könyörgöm ember a tévén nincs HDMI amivel osszekotod a gepet a tévével ?????
2019. febr. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Ott van a Scart mellett az optikai bemenet. Az a koax fm rádió antenna...mondjuk lefotóznád a hátulját, sokat segítene, mert én már abban sem vagyok biztos, hogy a típusát jól írtad le.
2019. febr. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Egyébként azért szól az összes, mert dolby pro logicra van állítva, az egy virtuális kikevert hangzás sztereó jelből. Megnézi, melyik csatornára mi van keverve, az alapján szétszedi 5.1-re, a valódi térhangzáshoz nemsok köze van.
2019. febr. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

# 9 "Ez egy fapados lap, nincs rajta optikai hangkimenet, csak azon tudna 5.1-et küldeni."


Mellékes a téma szempontjából, de az állítás így pontatlan, ezt már kifejtettem egyértelműen.


Mint sok alaplap, ez is kiad analóg 6, sőt 8 csatornát is a jack-aljzatokon (plusz 2 csatorna titkát is elárultam már).

Csak be kell állítani a Realtek drivernél, hogy kimenetként viselkedjen a jack aljzat, magam is így használom egyébként.

Hiába más gyártmányú alaplap, de ezt így szokták megoldani általában.


-------------------------


Esetünkben viszont nem ez a lényeg, szerintem a másik hozzászóló által linkelt eszköz megfelelő a célra, nem is drága.

Beteszem ismét, mert ezen a fórumon vakok is vannak, vagy nem is értem néha, kiknek "beszél" az ember:

[link]

2019. febr. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Igen. Jól írtam le a típusát.

A két RCA aljzat mellett van egy koax , egy optikai illetve egy "video out" feliratú sárga csatlakozó de ha jól látom az is RCA.

2019. febr. 10. 12:11
 16/20 A kérdező kommentje:
Esetleg az nem megoldás ha veszek egy koax-jack átalakítót és egy optikai-jack átalakítót?
2019. febr. 10. 12:13
 17/20 A kérdező kommentje:
Vagy az ami az ebayen van az pont az nem?
2019. febr. 10. 12:33
 18/20 anonim ***** válasza:
Ki tudna küldeni szerencsétlen lap analóg 5.1-et is, de semmire nem megy vele, ha az erősítő nem tudja fogadni. Amit linkeltem logilink eszköz, ugyanez, mint ez az approx, csak arra van esély, hogy 3 napon belül a kezében van és tudja normálisan használni a cuccot.
2019. febr. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Noha itt én nem látok az optikai mellett koax. digitális bemenetet, de mindegy is lenne:

[link]

Optikai vagy koax, lényegileg egyenrangúak, csak egyik fénnyel, másik rézen továbbít.

Ezeket egymásba át lehet alakítani, de analóg 5.1 forrásról digitálisra, olyanra nem emlékszem, nem is lenne praktikus.


Az eBay-linken USB bemenetű "hangkártya" van, ami nyilván nem kártya, csak így mondják.

Bedugod, a gép felismeri, mint hangeszközt, utána rá tudod küldeni a digitális hangot.

2019. febr. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Szerintem a 75 ohm koax kevert be pár embernek, de az csak antennakábel.
2019. febr. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!