Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan tudok tv-ből felvenni...

Hosszúhajú kérdése:

Hogyan tudok tv-ből felvenni műsort? ( régen ugye volt videókazetta. )

Figyelt kérdés
hogyan tudnék felvenni tv műsort? régen a videókazettával ez még ment, most hogy "fejlődött " a technika már semmivel sem lehet?

2019. febr. 18. 23:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha van még videomagnód, minden további nélkül használhatod. Főleg ha van még analóg adás nálad, de a digitális vevőt is rá tudod kötni scarton vagy rcan. Ha a digitális adást szeretnéd felvenni, egy felvevős set top box kell, amihez egy usb háttértárat kell csatlakoztatni. Előnye a videóval szemben, hogy nem kell megvárni a felvétel végét, menet közben is elindíthatod a felvételt az elejéről.
2019. febr. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A fenti hozzászólását kiegészíteném pár dologgal:


- settopbox helyett/mellett egyéb alternatívák is vannak, pl. tv-tuner kártya számítógépbe (bár ezek java csak analóg jeleket tudnak fogni (settopbox, upc-től kapott kártya, egyebek hiányában), tehát nem a teljes digi/upc sávját...)


- illetve sok TV csatorna neten is streamel adást, sokat meg lehet nézni, számítógépes programokkal is megoldható néhol a mentés


- UPC-nél mobiltelefonra/tabletra/számítógépre is le lehet tölteni programot az előfizetéshez és azon is lehet nézni TV-t (onnan is ilyen-olyan megoldásokkal lehet felvenni is, némi számtech tudással, vagy utánanézéssel)



- Még jó néhány előnye van a mai digitális tárolásnak (a videókazettával szemben)

1. jobb minőségben lehet felvenni

2. egy pendriveon vagy winchesteren lényegesen több film, vagy bármi elfér, mint egy videókazettán

3. kezelhetőbb, hordozhatóbb különféle eszközökkel le lehet játszani

4. a videókazettának romlik a minősége, egy file-nak nehezen.... (bár a hordozó még kipurcanhat, de nem szokása annyira)

...stb

2019. febr. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb lett volna említést tenni a szolgáltatás fajtájáról:

Földi digitális

Digikábel

UPC

IPTV

SAT

akármi.

2019. febr. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Wadmalac ***** válasza:

Azt sem ártana tudni, milyen tv-d van.

Illetve van-e pc a közelben és mennyit szándékozol beruházni erre a műsorfelvételre.

2019. febr. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

na most lebukom h milyen hülye vagyok ehhez a témához :(


még van videóm, de annak idején is vagy 2-3 óra volt míg valaki beállította - én még azt se tudom hogy kell összekötni - szét lett már szedve azóta

fogalmam sincs milyen adásom van, jön a kábel a falból, mert az előző tulaj így hagyta - nem is fizetek érte - jó nincs is sok csatorna. boxom az nincs, féltem is annak idején hogy meg fog szűnni a tvm - még az átállásnál - de nem. ne kérdezzétek hogyan van adás ha nincs előfizetésem - ez egy örök rejtély marad számomra...

scarton rcar - el nem tudom képzelni ez mit jelent...

usb t nem tudok ezek szerint használni mert nincs boxom.

a neten nincs az a csatorna ami kell nekem - tlc - de tv go-n van. ott okostelón lehet nézni. onnan fel tudnám venni egyszerűbben? ????

a tvm 20 éves.

hát bocsi ha nagyon hülye vagyok. :(

szóval köszönöm hogy írtatok, látom nem lesz ez egyszerű, de legalább tudom. akkor tehát még a kérdés: okosteló tv go - onnan se lehet rögzíteni?

2019. febr. 20. 03:00
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem olyan tv-m van, amivel USB pendrive-ra lehet filmet felvenni.
2019. febr. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6! mennyi idős a tv-d? csak kell bele egy usb? :O
2019. febr. 21. 18:49
 8/11 anonim ***** válasza:

Digitális adást lehet USB-re rögzíteni, ami lehet az ingyenes földi digitális (MinDigTV, azaz DVB-T) vagy kábeles (DVB-C).

De a falból jövő kábel is lehet földi digitális, ha az egy tetőantennáról érkezik.

2019. febr. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
tehát a lényeg hogy elképzelhető hogy lehet, ha a falból jön, 20 éves tv-n is? keressek rajta valami usb csatlakozási lehetőséget hogy van-e?
2019. febr. 21. 21:38
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha 20 éves a tv és nincs box, akkor analóg adást nézel. Valószínűleg upc, ha csak pár csatorna van. Diginél 50 analóg csatorna van, a Tnél meg már egy se. Egyszerűen kösd a falba a videót, majd a videóba a tévét. Indíts el egy kazettát és a tévén hangolj amíg a kazettát nem látod. Majd állítsd le a kazit és keress csatornákat a videón, ha van automata hangolás azzal. Ha ez megvan már vehetsz is fel.
2019. febr. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!