Hogyan lehet megtudni egy hangszóró impedenciájat, mert nem találom sehol hogy hány ohm os?

Figyelt kérdés

2019. márc. 2. 10:11
 1/9 repulo ***** válasza:
0%
Típusa?
2019. márc. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Multiméterrel az ohmos ellenállást méred, ami valamivel kisebb mint az impedancia.

Azaz gyakorlatilag közelít egymáshoz a két érték, ezért így is beazonosítható általában.

2019. márc. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
A multiméter csalóka. A hangszórónak nem azonos az impedanciája, frekvenciatartományonként eltérhet. Amit ráírnak az egy átlag. A mély tartományban általában alacsonyabb, a magasba magasabb, de ez nem törvényszerű. A legegyszerűbb, ha neten megkeresed a leírását.
2019. márc. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 repulo ***** válasza:

Hangszóró, vagy hangfal?

(Itt sohasem lehet tudni) :-)

2019. márc. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

#3 "Amit ráírnak az egy átlag."


Nem egészen:

[link]

A grafikonon figyeld meg az impedancia és DC-ellenállás viszonyát is!

Egyébként nem mintha nem mértem volna soha ilyeneket a szervizgyakorlatban, de csak a poén kedvéért most rámértem a lomtáramban néhány hangszóróra.

Majd hamar meguntam és abbahagytam, mert folyton a fenti állításom láttam visszaigazolva, vagy még annál is jobban.

2019. márc. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Hogyan lehet megtudni egy hangszóró impedenciájat, mert nem találom sehol hogy hány ohm os?"


Ha csak egy darab hangszóróról van szó, mérd meg multiméterrel ahogy előzőleg már javasolták.

Nem számít hogy a rákapcsolt frekvencia függvénye az impedanciája, hiszen neked nem arra van szükséged nagy valószínűséggel.

2019. márc. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, a hangszóró ellenállása gyakorlatilag megegyezik a névleges impedanciájával, azt megállapítani hogy 4 vagy 8 ohmos, mindenképpen elegendő egy ellenállás mérés.

Még hangfalnál is, hiszen csak a mélynyomó csatlakozik közvetlenül a kimenetre, így az ellenállás mérése annál is elegendő.

2019. márc. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2019. márc. 2. 12:22
 9/9 A kérdező kommentje:
Sikerült megmérni.
2019. márc. 2. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!