Elromlott DVD lejátszóm helyett vegyek új DVD lejátszót vagy javíttassam meg? Mit javasoltok? Melyik érné meg jobban?

Figyelt kérdés

2019. márc. 4. 11:18
1 2
 1/14 repulo ***** válasza:

Ezt neked kell tudni, de ennyiért már újat kapsz HDMI kimenettel.

[link]

2019. márc. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
1999-2000 körül vettem. Nem tudom mi baja van .Kérdés az is,hogy meg bírja e csinálni,hogy ha ilyen öreg már . Eddig nem volt vele semmi baj ennyi év után sem
2019. márc. 4. 11:30
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha csak nem nyílik a lemeztálca, azt könnyű orvosolni akár házilag is. Ha bármi más baja van inkább vegyél újat.
2019. márc. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkodj el azon, hogy kell-e egyáltalán DVD lejátszó.


1-2 terrás (15-20 ezer forintos) külső merevlemezre ráfér 200-400 DVD tartalma (másoláshoz ingyenes DVD Shrink programot ajánlom).

Ma már minden síkképernyős TV-n van USB port. Így sokkal kényelmesebben lejátszhatod őket.


Sokan meg vesznek egy 20 ezres Androidos médiaboxot, Kodival elérnek minden tartalmat ingyen (movieshark).

2019. márc. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nyílik a lemeztálca azzal nincs gond. Nem játssza le a filmet mikor benne van a dvd . Amúgy én úgy gondolom,hogy szükség lenne rá mert van pár száz esetleg ezer filmem is DVD-n plussz CD-n zenék.
2019. márc. 4. 12:05
 6/14 A kérdező kommentje:
Gondolom akkor nem kis baja lehet . Használt dvd lejátszót nem jobban megérné vennem mint újat ? Működőképes dvd lejátszóra gondoltam esetleg blu-rayt ami fejlettebb.
2019. márc. 4. 12:08
 7/14 anonim ***** válasza:

Akkor az olvasófej optikája adta meg magát, mert ezek az optikák az olcsóbb lejátszóknál is csak pár évig bírják. A tiéd nyilván akkoriban újdonság meg jó drága lehetett és gondolom márkás darab, így azokban olyan optika is van amik tovább bírják, de azok sem tartanak örökké.

Még így sem biztos hogy az optika pusztult el, lehet a lejátszónak valamelyik vezérlője adta meg magát, erre kisebb az esély, de előfordulhat.

Ha valahogy meggyőződsz arról hogy ténylegesen az optika pusztult el, akkor azt javítani kb esélytelen. eleve pót alkatrészt nem találsz hozzá, vagy ha igen csak nagyon nehezen. Vagy ha nagyon ragaszkodsz a lejátszóhoz akkor vegyél egy másikat, manapság fillérekért árulják, de már nem akkora népszerűséggel mert a DVD lemezek ideje is már lejárt. Manapság jobb befektetés venni egy külső merevlemezt 1-2 terrásat azon rengeteg film elfér és minden TV készüléken le lehet játszani, akármit. Persze ha sok DVD lemezed van azok sem tartanak örökké, főleg a másolt változatok. Az eredeti lemezek tartósabbak nyilván de azokat fel lehet másolni külső tárolóra már ha van olyan PC-d vagy Laptopod ami rendelkezik DVD olvasóval mert manapság egyes laptopokat enélkül árulják.

De ha magára a lejátszóhoz ragaszkodsz minden áron javaslom vegyél egy olcsó nem túl márkásat azok is bírnak annyit mint a drágább márkásabb darabok és ennyi.

2019. márc. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
(#3 vagyok) #4, nekem VHS kazettáim is vannak otthon, videomagnóval. A 90'-es évek kazettáit és az újabbakat hiba nélkül le tudom játszani és néha le is szoktam. Van egy 86-os kazim is, azt még nem mertem bele tenni, mert félek az eredménytől, lehet az már nem menne és megenné a szalagot, vagy ilyesmi. Szóval a kérdező igénye jogos egy DVD lejátszóra, hiába elavult már. Amúgy én a mai napig vásárolok CDket, azt is DVD lejátszóval hallgatom, direktben az erősítőre van kötve.
2019. márc. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az sem ritka, amikor csak porlerakódás van a lencsén és amiatt nem tud olvasni.

Ilyen esetben szakszerű tisztítás és működik.

2019. márc. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha ennyi filmed, zenéd van, akkor kár használtat venned, úgy hogy 15 ezer alattiak a toplista első helyezettjei is:

[link]

2019. márc. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!