Mi a baja a monitornak?

Figyelt kérdés

Az egyik napról a másikra a monitorom elkezdett halványan villogni, valamint az egyik széle, oldala sötétebb mint a másik, és pár helyen elváltozott a képernyő színe is. A villogást nem folyamatosan csinálja, csak néha. Pl. bekapcsoláskor.

LG Flatron W2242PK mintorról van szó. A felbontás ajánlott-on van, és az a maximum.

Mi történhetett? Nagy a hiba?



2019. márc. 9. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A háttérvilágítás ledjei elérték az élettartamuk végét.

[link]

2019. márc. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

A háttérvilágítás hibája nem okoz elszíneződést, noha vannak RGB LED-es hátterek, változtatható színhőmérséklettel, de azok drágább kategória.

Így viszont gyanúsabb az LCD-panel belső zárlata, ami járhat elszíneződéssel is, meg a többivel is, amit írtál.

Szervizben egyébként ezt már ránézésre meg tudjuk mondani általában, a kép jellegzetességei alapján, hogy mikor totálkáros a kijelző.

2019. márc. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt válaszolok a privátra, még hozzátenném azt is, hogy az említett belső zárlat miatt az LCD felületén lehetséges melegedés, akár forrósodás is, ami persze nem tévesztendő össze a háttérvilágítás melegével.

Ha tényleg ez a baja, az totálkár, ahogy említettem, vagyis nem éri meg javítani. LG-szervizben méregdrága a kijelző, máshol meg nincs is, használt bontottat sem egyszerű találni.

De így látatlanban soha nem lehet tudni, ha mégis csak háttérvilágítás, az jól javítható.

Hogy mennyiért szokták, azt viszont nem tudom, mivel TV-kkel foglalkozom egyébként. De egy vállalkozás igyekszik úgy adni árajánlatot, hogy kölcsönösen megérje mindkét félnek, hiszen másképp nem lesz üzlet.

2019. márc. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Fotó a hibáról?
2019. márc. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem. Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat! Képet hiába küldenék, szerintem nem lenne látható a hiba. Megpróbálom felvenni a kapcsolatot egy számítástechnikus ismerősömmel, hátha tud segíteni, és elviszi megjavítani. Azért még reménykedem hogy nem a totálkáros hibáról van szó, mert jelenleg nem engedhetem meg magamnak hogy monitort vegyek :/
2019. márc. 9. 14:19
 6/8 anonim ***** válasza:
2019. márc. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet kapni nem drágán, nézd meg itt.

[link]

2019. márc. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Megpróbálom felvenni a kapcsolatot egy számítástechnikus ismerősömmel,"

Tévészerelővel kellene inkább.

2019. márc. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!