Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az lennem a kérdésem valaki...

Pendium kérdése:

Az lennem a kérdésem valaki segítene-e régi roller akkumulátor töltésben? (többi lent)

Figyelt kérdés

A gondjaimra bíztak egy ősrégi elektromos rollert hogy újítsam fel,amivel nem is lenne gond viszont ilyen elektronikus aksis cucokkal nem foglalkoztam még.(a töltő nincs meg) Arra lennék kiváncsi pontosan hogyan kéne töltenem és hogy lehetne megúszni a legolcsobban.

Az akkumulátor 2 db enduring cb4-12 (12v,4ah/20hr) sorosan kötve.és ha nem nagy kérés a számolást is megnézném ha lehet.



2019. márc. 25. 13:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy sima automata töltő kell hozzá, és két részletben az egy-egy akkut fel tudod tölteni vele.

Ha viszont barkácsolni szeretnél, elmondom én hogy oldottam meg, bár nem ez az egyetlen megoldás a kérdésre.

Szóval bármilyen akku töltésnél a töltőáram kialakulásához az kell, hogy a feszültség legyen magasabb,mint az akku töltés végén elérni kívánt érték.

Erre egy nyomtató DC 32 voltos tápját használtam, ami történetesen ingyen rendelkezésre állt, és tudott is akkora áramot, amire szükség van (megelégedtem azzal, ha max 1A áramot képes leadni). Aztán rendeltem egy ilyet:

[link]

Bekötöttem ahogy a képen ajánlják, azzal az egy különbséggel, hogy a tápegység szekunder oldalára sorba tettem egy 12V-os autós irányjelző izzót. Ez segít az áramkorlátozásban, és leejti a feszültséget az akkumulátor számára.

Innentől pedig csak annyit kell tenni, hogy beállítani a vezérlést a célértékekre, és utána már képes felügyelet nélkül működni. Csak a kezdő (24V) és a vég feszültséget (28.8V) kell neki megadni, így nem tud túltölteni. Esetleg bedobozolás, kábelek, csipeszek, stb. és kész.

2019. márc. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
48%

CC/CV töltésszabályzókat szoktam használni, ami a legkorrektebb, mivel az áramkorlát (CC) és feszültségkorlát (CV) igény szerint beállítható:

[link]

[link]

[link]

Ezek a modulok Li-ion töltésre is alkalmasak, az utolsó pedig egyfajta labortáp / műhelytáp céljára is alkalmazható, barkácsmunkáknál.

4 Ah kapacitású akkuba C/10, azaz 400 mA árammal kb. 150 % töltésmennyiséget kell bevinni, vagyis 15 óra nagyjából.

Noha a C/10 áram elvileg nem tudja túltölteni ennyi idő alatt, de azért biztosabb, ha van egy feszültségkorlát.

A két akkut töltheted párhuzamosan, így elég egy laptoptáp, vagy egy 24 V-os monitortáp stb.

Ha sorosan kötöd, az már 28,8 V végfeszültség, annál nagyobb tápegység kell.

2019. márc. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!