Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hány wattos végfok kell egy 3...

Hány wattos végfok kell egy 3 utas zenekari hangfalhoz hogy jól szóljon?

Figyelt kérdés
A hangfalban van egy 100w rms magas driver egy 250w rms közép mnc hangszóró és egy 18 colos 650 watt RMS eminence mély ezek mind 100 decibel körüliek

2019. márc. 26. 13:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Most attól eltekintve, hogy 650 W valós vagy nem, mindig a mélysugárzóhoz kell méretezni az erősítőt, hogy attól valamivel gyengébb legyen, azaz ne tudja túlterhelni.

Lehet találkozni olyan tévhitekkel, akik az említett hangszórók teljesítményét összeadják, amit laikustól még meg is értenék, de nemrég valami hifis idióta cikkében is találkoztam ilyennel.

Nem adódik össze, mindegyik hangszóró csak a saját sávjában sugároz, arról pedig már csak a fizikai / fiziológiai valóság tehet, hogy a szükséges spektrum lesugárzásához csökkenő teljesítmény szükséges, ahogy nő a frekvencia.

2019. márc. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ de azt is olvastam hogy az a jobb ha a végfok erősebb mint a hangfal mert a túl gyenge erősítő torz jelet küld m
2019. márc. 26. 20:25
 3/9 anonim ***** válasza:

Lehet hajtani nagyobb erősítővel, de akkor a kezelőjén múlik, ha esetleg kárt okoz.

Ráadásul a használat során előfordulhatnak akaratlan túllövések, reccsenések, brummok is. Amikor valahol kicsúszik egy csatlakozó vagy hibás egy kábel, nyitott egy bemenet és elkezd búgni maximumon a rendszer.

Ilyenkor, ha rendesen lett méretezve, kibír annyit, amíg kikapcsolják stb.

Ellenkező esetben verheti a fejét a falba, hogy hamarabb szénné égett a hangszóró, mint le tudta volna kapni a hangerőt.

Gyári készülékeknél, egyben árusított konfigurációknál mindig az erősítő szokott gyengébb lenni vagy nagyjából azonos, hiszen a laikus ember kinyírhatná, utána meg reklamálna, hogy milyen kacatot vásárolt.

2019. márc. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a választ.Azt szeretném még kérdezni hogy ha az egyik hangfalamban a mély 500 w a másikban 650 w akkor megfelelő e egy 500 w os végfok hozzá?
2019. márc. 27. 13:40
 5/9 anonim ***** válasza:
Az úgy elmegy nagyjából, szintén eltekintve a valós értékektől, mert ha az erősítőre is többet hazudtak, meg a hangszóróra is, az épp kiegyenlíti egymást.
2019. márc. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A jel nem attól fog torzulni, mert gyengébb a végfok, mint a hangfal, ez butaság. Nekem otthon két 150 watt RMS hangfalat hajt egy 2x30 watt teljesítményű Denon sztereó erősítő, de van benn egy 290 wattos trafó, ezért nem fogy ki a szuflából, nem torzít nagy hangerőn sem. Hidd el, 30 wattot ha tisztán megkap egy hangfal, irdatlan hangerőt ki lehet belőle csikarni, nem kell hozzá több ezer watt. Persze, itt nem beltéren vagyunk, nem hifi kategória, de én 2x200 wattos Crown végfoknál nem tennék erősebbet, csak szétszállna a hangfal.
2019. márc. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Eminence mélynyomóim vannak úgyhogy a wattok nem kamuk és elég érzékenyek is 100 decibel feletti hangnyomásra képesek.Meghajtottam egy 2x 200 wattos végfokkal és hát hangosnak hangos volt de alig volt benne mély kevés volt a dinamika pedig max on volt a keverőpulton a mély hangerő szabályzó.Ebből gondolom hogy nagyobb erősítő jobban megküldik.Azt is mondták nekem hogy egy ferrárit hiába hajtok Trabant motorral sztem ez igaz
2019. márc. 27. 17:45
 8/9 anonim ***** válasza:

"hangos volt de alig volt benne mély "

Kezdjük az elején. Milyen hangfal?

2019. márc. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Házilag készített hangfal bálokban zenéltek vele a fentiekben leírtam hogy milyen hangszórók vannak a hangfalban
2019. márc. 29. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!