Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Baja lesz a videómagnómnak...

Baja lesz a videómagnómnak DVD felvevőmnek hifimnek házimozimnak ha kihúzom a áramból?

Figyelt kérdés

A VHS 1 évig nem volt áramban, és mikkor használni akartam nem pörgette vissza a kazettát nem ment bele a kazetta inkább ki lökte nem adta ki a kazettát.


Ez tényleg bajt okoz a elektronikai cuccokban?


Nagybátyám ki húzza a DVD lejátszóját és a videómagnóját mert nagyon ritkán használja, kérdeztem tőle miért húzza ki, erre azt mondta feleslegesen ne fogyassza az ármat.


De nyáron muszáj lenne kihúzgálni mert jön a villámlás.



2019. márc. 31. 11:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

#8 vagyok:


Esküszöm neked hogy az az érzésem, mintha nem is olvastad volna a válaszom!


-Fejcsere? Miért? Nem játszik le semmit?


-Motorcsere? Miért? Nem tud pörögni a motor?


-Szalagvezetés-csere? Miért? Megeszi a szalagokat, vagy eltépi?

2019. ápr. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ismét #8:


Úgy látom a logikád alapján hogy nem tudsz valamit a videók szalag-továbbításáról!


Lejátszáskor a szalagon rögzítve van az úgynevezett sorfrekvenciás jel is, amelynek értéke pontosan 15625 Hz. Az automatika úgy próbálja a szalagsebességet beállítani, hogy a rögzített jel ezzel a sebességgel érkezzen, vagyis szinkronizálja a sebességet. Persze ez nem azonnal történik, pár tized másodperc, esetleg egész másodperc.

Ha bármi akadálya van az egyenletes szalagtovábbításnak, akkor az automatika korrigálni próbál. Ahogy ez sikerült a szerencsétlennek, ismét újabb probléma lép fel, és kezdheti újra!


Tehát ami eredményt látsz a képernyőn az csak részben van a hiba miatt, részben viszont az automatika helyreigazítása!

2019. ápr. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Hagyjad, ez egy mániákus idióta, sosem áll le, csak záporoztatja ugyanazokat a kérdéseket, és nem képes értelmeznu a válaszokat.
2019. ápr. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
*értelmezni
2019. ápr. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

-Fejcsere? Miért? Nem játszik le semmit?

De, csak a szerelő mondta LP hiba attól is lehet


-Motorcsere? Miért? Nem tud pörögni a motor?

De, csak gondoltam gyengülhetett és azért rossz az LP


-Szalagvezetés-csere? Miért? Megeszi a szalagokat, vagy eltépi?

Szalagvezetésnél beállítást mondtam, mert mondták azért nem játszik le rendesen LP felvételt.


Csak nem értem miért nem tudták megcsinálni 2012-ben LP hibát, csak annyit mondott hogy állított a fejen.

2019. ápr. 1. 21:26
 16/17 A kérdező kommentje:

Néha cakkozza a szalag szélét.


Pár napja kezdte el csinálni az összes kazettánál.

2019. ápr. 1. 21:28
 17/17 A kérdező kommentje:
Összes kazettánál arra célzok amit a felvételen mutattam.
2019. ápr. 1. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!