Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha 2 akkut sorba kötök, akkor...

Ha 2 akkut sorba kötök, akkor a terhelhető áramerősséggel, minimum ellenállással mi lesz?

Figyelt kérdés

Azzal tisztában vagyok, hogy a kapacitás az nem változik, illetve a feszültség összeadódik.

Pontosan a LG HG2 18650-es cellákról volna szó.

A maximális (folyamatos) terhelhetőség/áramerősség az 20A, minimális ellenállás: 0,185Ohm/db.



2019. ápr. 1. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Az nem minimális ellenállás, hanem a cella belső ellenállása. Soros kötésnél 0összeadódik.

A terhelhetőség viszont változatlan, miután ugyanannyi áram folyik mindkettőn.

Pont ezért nem adódik össze az Ah-kapacitás sem.

2019. ápr. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ohh értem, ha úgy van, akkor kicsit kitudnád fejteni ezt a belső ellenállásos témát, röviden, konyhanyelven összefoglalva? Megköszönném.


Jelenleg egyébként nagy teljesítményű e-cigiről volna szó, amiben 2 ilyet használok, de sokszor használtam már 0,12Ω, vagy 0,15Ω-os tekerésekkel is, illetve akár 100W-on is.

2019. ápr. 1. 19:11
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja és akkor jelen esetben 0,37Ω lesz a belső ellenállásuk így?
2019. ápr. 1. 19:12
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, annyi az eredő.

A belső ellenállást úgy kell elképzelni, mintha sorosan lenne az áramkörben, csak nem kívül, hanem benne a cellában.

De végeredmény szempontjából mindegy, ugyanúgy esik rajta feszültség az áram hatására, valamint melegszik is.

Az ideális feszültségforrás belső ellenállása 0 ohm lenne, de ilyen nincs, csak megközelíteni lehet.

Logikus, hogy minél kisebb, annál jobb, mert akkor jobban bírja a terhelést, jobban tartja a kapocsfeszültséget és kevésbé melegszik.

2019. ápr. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!