Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Erősítő hangfal párosítá, hogyan?

Erősítő hangfal párosítá, hogyan?

Figyelt kérdés

Már sokat olvasgattam a témáról, de még mindig nem tiszta minden!

Nem csak egy igen/nem választ szeretnék, hanem megérteni a dolgot! Konkrét adatokat a végén írok!

(cáfoljatok, ha nem jók az infóim!)

Eddig olvasott infók alapján, ha nagyobb a hangfal teljesítménye az nem baj (sokhelyen azt írják kötelező 25-50-100%al nagyobb hangfal)! Mindenhol az olvastam hogy az impencia a legfontosabb!

Az erősítőm használatijában a mellékelt link mutatja mi van (amin nem igazán tudok elmenni, főleg a W-okon)!

Link :

[link]


Az erősítő hátuljára (a hanfalkimenethez) az van írva, hogy:

A or B 4~16 ohm

A + B 8~16 ohm

Tehát erre az erősítőre ráköthetek 1pár (Mondjuk "A" csatornára) 8 ohm 150W-os hanfalat?

Erősítőm:


Denon PMA 425R


a kiválasztott hangfal:


Reflex R150 Baby Mega


Ritka túlhajtás esetén mi lehet a szitu? (melegszik az erősítő, esetleg ki is mehet a végfok?)

Mennyire jó, vagy nem ajánlott, esetleg veszélyes (Az erősítőre vagy a hanfalra nézve) párosítás lenne ez?

Csak segítő szándékú hozzászólást várok! Minden segítségnek örülök! Nem csak igen/nem választ szeretnék, hanem megérteni is a témát!

(Egy 4 ohm os hangfalat már kicsináltam az erősítővel, nem tudom hány wattos volt, Noname volt!)



#hangfal #erősítő #DenonPMA425R #Reflexr-150 Baby Mega
2019. ápr. 9. 23:28
 1/5 repulo ***** válasza:

52 Watt-os erősítőre enyhe túlzásnak tűnik 150-es hangfal, mégis, pont ezért simán le tudja égetni az erősítő a hangfalat, de viszont is működik a dolog, mert nem ekkora hangfal visszarúgására van méretezve a végfok. Viszonylag egyszerű a dolog, ha elkezd torzulni a hang, lejjebb kell halkítani.

Na, azért hogy valamit segítsek is:

[link]

2019. ápr. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Torzulás nem csak akkor van ha kissebb a hangfal? Ha nagyobb akkor az erősítő melegedhet (csak?), vagy rosszul tudom? Akkor működhet a dolog, csak odafigyelve???
2019. ápr. 10. 00:12
 3/5 A kérdező kommentje:
Az 52W ott honnan hámoztad ki? Enyém a 425R modell? Bár én ugy tudtam, ha kissebb a hangfal impedanciája akkor a teljesítménye is... Én ezt pont fordítva gondoltam... :( (Eddig ugy tudtam hogy nagyobb inpedenciáju hangfallal nagyobb a teljesítménye is)
2019. ápr. 10. 00:16
 4/5 repulo ***** válasza:

1. [link]

2. Ha kisebb a hangfal impedanciája, általában arányosan nő a leadott teljesítmény, viszont jobban melegszik az erősítő.

3. Igen, csúcsra járatva, vagy annak közelében tudnak torzítani az erősítők is, főleg az átlagember számára kifizethetők.

2019. ápr. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindig nagyobb erősítő kell, mint hangfal, fordított esetben torzítás lép fel. Mindig a legkisebb impedanciára kell törekedni, amit az erősítő kezelni tud.

Hangfalak gyakran a névleges teljesítményük TÖBBSZÖRÖSÉT is képesek elviselni, ha tiszta a jel.

2019. ápr. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!