Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha van egy 2x400W-os erősítőm,...

Ha van egy 2x400W-os erősítőm, akkor ráköthetek 2x2db ugyanolyan hangfalat 2-2t egymásba kötve?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 12. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:

"Egymásba kötve" szakmailag nem értelmezhető.

Létezik soros, párhuzamos vagy vegyes kapcsolás, egymásba kötésről én még nem hallottam.

2019. ápr. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

2x400W, ez oké, de az erősítő kimenete hány ohmos? 2,4 vagy 8?

A két "ugyanolyan" hangdoboz hány wattos, hány ohmos?


Ha az erősítő 4 ohmos, akkor két-két 8 ohmos hangdobozt ráköthetsz, nem egymásba, hanem párhuzamosan, és _fázishelyesen_ (ha azonos jelre az egyiknél kifelé, a másiknál befelé mozog a hangszóró lengőtekercse, abból nem sok jó lesz...).


Ha a hangdobozok is 4 ohmosak, akkor azt nem fogja szeretni az erősítő, hogy kettőt-kettőt kötsz rá.


Hangdobozokat sorosan nem kötünk, mert a keresztváltók bonyodalmakat okozhatnak, belekavarhatnak egymás működésébe.


Végül, azt, hogy meddig tekerheted fel az erősítőt, azt a kisebbik teljesítményű hangdoboz fogja meghatározni.

Egy példa: ha az egyik doboz 8 ohm 40W, a másik 8 ohm 100W, akkor ne gondold, hogy majd 140 wattal fogod hajtani, nem, csak 80-al. mert azonos impedanciájú dobozok között a teljesítmény egyenlően oszlik meg (szakmabeliektől elnézést kérek, tudom, hogy ha két eltérő doboz más hangváltókkal, akkor ez nem egészen lesz így)


Nos akkor most kérdezd meg újra, mit is szeretnél...

2019. ápr. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

2x400 watt?


Vagy te hülyéskedsz, vagy téged néztek hülyének!


("Bírom" ezeket a Kínai cuccokat)

2019. ápr. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Láttad a cuccot? Honnan veszed hogy kínai?

D-osztályú végfokkal már egész baráti áron lehet kapni többszáz wattos erősítőket. (1-2 kHUF között értettem a baráti árat)

2019. ápr. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az erősítő 8Ohm és a jobb és bal kimeneten is 400-400W teljesítmény. A hangfalak 200/400W 8Ohm. És sorba kötve gondoltam a helyzetet!


Komoly rendszereknél látom hogy a 'Stage Array' passzív hangrendszereket úgy használják mindenhol hogy van pl 1db 2000W-os erősítő és az hajtja a 2x5db 200W-os "stage array" hangfalat.

2019. ápr. 13. 19:02
 6/6 anonim ***** válasza:

#3, #4-nek:


Nekem nem a teljesítmény nagyságával van bajom, mert egy ekkora teljesítményt szolgáltató végerősítőt még én is összerakok.


A gond ott van, hogy HANGTELJESÍTMÉNY-ről beszélünk.

Azt tudtad, hogy a kimenő teljesítmény, és a hangfal kónusz-átmérője összefügg?

400W teljesítményre képes hangszóró, legalább 60 cm átmérővel kell hogy rendelkezzen. Ezen kívűl megjegyezném még, hogy szabadtéri színpadokat szoktak 100w-os hangfalakkal kihangosítani. 400W hangteljesítmény kb 5 méteres körzeten belül életveszélyes lenne, ezenkívűl egy vékonyabb téglafalat is simán lebontana!


Nem vagytok tisztában a fogalmak valós jelentésével, és pont az ilyen laikus, feltünési viszketegségben szenvedőkre vadásznak az ilyen irreális értékeket feltüntetők! :D

2019. ápr. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!