Samsung hangprojektoromon hogyan állítsam be a DRC-t?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem akarom, hogy bizonyos részek halkabbak legyenek egy filmben/zenében. Ilyenkor a 3 állás közül melyikre állítsam a DRC-t? Minimum, standard vagy maximum?


Köszönöm előre is!



2019. ápr. 19. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Akkor egyik sem, mert neked az OFF kellene:

[link]

2019. ápr. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincs olyan, hogy off. :( 2 Samsung hangprojektor van a házban, az egyiken simán on/off van, a másikon viszont ez a 3 opció. Minimum, standard, maximum.
2019. ápr. 21. 19:11
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem maximum, mivel a DRC, az a dinamika tartomány csökkentését jelenti, tehát ha maxon van, akkor működik a legjobban.

Nekem is csak on/off van, azonban egy régi 15 éves LG házimozimon még 10%-onként lehetett a csúszkán állítgatni.


Amúgy nem vagyok biztos benne, de mintha ez a DRC nem mindenhol működne: pl. DTS-nél, MP3-nál szerintem nem, hanem csak bizonyos DD5.1-es filmeknél működhet, ahol van valami plusz info a hangsávban ilyen esetre. Lehet rosszul emlékszem, de azt hiszem valami hasonló megkötés van.


Én ezért vettem hagyományos 5.1-et, ahol lehet állítgatni külön a center/beszéd hangerejét, mert a mai filmeknél sokszor halk a beszéd, és brutál hangos a robbanás.

2019. ápr. 22. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

De a kérdező azt szeretné (ha jól értem), ha a "feature" egyáltalán nem szólna bele az eredeti dinamikába, azaz nem korlátozná (kompresszálná) azt.

Inkább arra gondoltam, hogy van máshol egy opció, amivel inaktiválni lehet az egészet és akkor közömbössé válik a min-max beállítás is.

2019. ápr. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Egyáltalán nem akarom, hogy bizonyos részek halkabbak legyenek egy filmben/zenében"


- Szerintem meg pont azt szeretné, hogy beleszóljon, hiszen akkor tűnnek elvileg a nagy hangerőkülönbségek.

2019. ápr. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, valóban azt szeretném, hogy ki legyen kapcsolva a DRC, tehát egyáltalán ne nyúljon a hanghoz, legyen minden az eredetiben.


Nekem is egy régebbi modellem van, Samsung HW-E450. A sajátja már nincs meg, neten pedig angol kézikönyvet találtam hozzá. Az is csak min/stan/maxot ír. :(

2019. ápr. 22. 12:15
 7/8 anonim ***** válasza:

Én már nem értem mit akarsz, először ezt írod:


"Egyáltalán nem akarom, hogy bizonyos részek halkabbak legyenek egy filmben/zenében."

- Alapból így vannak a filmek csinálva, a DRC pont arra való, hogy a dinamikatartományt összenyomja. Halk részeket felerősíti, hangos robbanást csendesíti. Tehát ebből arra következtetek, hogy akarod használni, mivel nem szeretnéd a nagyobb hangerőkülönbséget.


Utána meg ezt írod:

"Igen, valóban azt szeretném, hogy ki legyen kapcsolva a DRC"

- De így lesz hangerőkülönbség.


Lehet rosszul értelmezem az egészet, akkor elnézést, de mintha pont az ellenkezőjét írnád 2 különböző hozzászólásodban.

2019. ápr. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A valódi hangerőkülönbséget szeretném. Nem a DRC által módosítottat. Pl. legutóbb Bohém Rapszódiát néztem. Láttam többször moziban, és a zenés részek jóval hangosabbak a dialógusoknál. Mikor itthon néztem, és párbeszéd után jött egy koncert, és élvezhetetlenre csökkentette a zene hangerejét a hangprojektor. Ezt szeretném elkerülni. Hogy ami a DVD-n/Blu-Rayen alapból halk, az maradjon halk, ami pedig hangos, az maradjon is hangos.


Bocs, ha félreérthetően fogalmaztam. :)

2019. ápr. 23. 01:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!