Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Nem romlik el a számítógép ha...

Nem romlik el a számítógép ha éjjel-nappal működik?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 25. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Egyszer akkor is elromlik ha nem működik éjjel-nappal.

Nyilván minél többet van hajtva annál kevesebb lehet a várható élettartam.

2019. ápr. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Folyamatos üzemre tervezett szerkezet, mint a TV stb.

Csak azért említem, mert a TV-ről is szokták kérdezni az ügyfeleim, de nem, az sem igényel pihenést.

Beáll a hőegyensúly, utána már nem melegszik tovább.

Élettartam persze más kérdés.

2019. ápr. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Időnként szoftveresen segít rajta egy reset, amúgy meg ez nyilván sok mindentől függ. Ha éjjel nappal fut rajta a torrent, de a CPU-GPU alig van terhelve, alapjáraton mennek a ventik és nincs dögmeleg a szobában, akkor nem fog számottevően sokat elvenni az élettartamból. A hőingadozási ciklusok jobban ártanak a nyomtatott áramkörös lapoknak egyébként is, mint az állandó fix üzemi hőmérsékleten való futtatás.


Persze ha közben bányászol rajta, vagy protein-térszerkezetet szimulálsz, akkor könnyen megadhatja magát egy venti. A lényeg, hogy jól működjön a hűtés, ha ez megvan akkor a hűtőbordákon lehetnek csapágyasak a ventillátorok, vagy valamilyen háttértár adhatja be a kulcsot, ilyen esetben különösen érdemes gondoskodni valamiféle biztonsági mentésről.

2019. ápr. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Miért menne tönkre ?
2019. ápr. 26. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Cégnél napi 24 órába mennek, az év 365 napján..
2019. ápr. 26. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az élettartama _esetleg_ csökkenhet, de pusztán azért nem megy tönkre, hogy folyamatosan működik. Persze megfelelő hűtés esetén.
2019. ápr. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#1: egyáltalán nem biztos, hogy a folyamatos üzemtől csökken a várható élettartam. A ki-be kapcsolgatás sokkal jobban igénybeveszi a hardvert, mint a folyamatos üzem. Főleg a merevlemezeket.
2019. ápr. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a közel 3 éve 120 ezer Ft-os Asus laptopomat még nem kapcsoltam ki. Éjjel nappal megy. Nyáron is a melegbe. Semmi baja eddig.
2019. ápr. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!