5.1hangfalrendszeremhez keresek egy programot ami segít beállítani a hangfalak elhelyezését összekötését. Hol találok lyen programot?

Figyelt kérdés
Trust sc-5500p tipusú külső hangkártyához csatlakozik az 5.1es rendszer.

#5.1hangrendszer
2019. ápr. 26. 19:56
 1/6 repulo ***** válasza:
2019. ápr. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A hangfalak elhelyezéséhez és bekötéséhez nem szükséges program, nem is tudok ilyenről, ami surround rendszerek elhelyezését ki tudná számolni. (sztereo hangfalak elhelyezéséhez léteznek kalkulátorok, de az más téma, nem akarok offolni)

[link]

ebben a cikkben remek alaptippeket adnak, a távolságokat pedig hallás alapján tudod a legjobban belőni. A lényeg, hogy szimmetrikusak legyenek a távolságok (tehát ha az egyik front pl. 50cm-re van a faltól, akkor a másik is annyira legyen, ne 40-re, vagy 60-ra, és ez minden távolságra igaz.)

A subwoofert szvsz. úgy tudod legpatentebbül elhelyezni, hogy odarakod ahonnan nézed a filmet, elindítasz valamit (filmet/zenét), járkálsz körbe-körbe, és ahol a legjobbnak ítéled meg a basszust, ott lesz legjobb helye a woofernek, de a cikkben van egy link amiben csak erről írnak, ezt már nem olvastam el, majd ránézel.

U.i.: tesztelgetni jó lesz az a videó amit az előző válaszoló linkelt, mondjuk abban nem vagyok biztos, hogy a youtube képes surround hangra.. Viszont surround hangkártyák driverében alapból szoktak lenni lehetőségek hasonló tesztelésre (legalábbis én még nem találkoztam olyannal, amiben ne lett volna), szóval ott is nézz szét, valszeg találsz ott is ilyesmi tesztet.

2019. ápr. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen pont ilyen drivert keresek. Amivel megtudom nézni hogy minden ott szól e ahol kell. Jól dugtam e össze mert nem igazán sikerült.
2019. ápr. 27. 02:27
 4/6 A kérdező kommentje:
Mindig csak egy hangfalat tudjak nézni.
2019. ápr. 27. 02:27
 5/6 repulo ***** válasza:
Hát, ha feltetted a hangkártya saját driver-ét, a windows hangbeállítás menüben van olyan hogy teszthangok, na ott tudod egyenként tesztelni, hogy jól van-e összerakva a cucc.
2019. ápr. 27. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Trust SC-5500p tipusú hangkártya. Trust honlapjáról szedtem le drivert de nem biztos hogy jót mert 2.1ben szól csak. Tudnátok segíteni? Lehet hogy Win 10el nem is működik?
2019. máj. 10. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!