STamás1234 kérdése:

Adott egy Wi8 plus Tablet, nincs rajta gyárilag töltő csatlakozó, csak USB-n keresztül tölthető. Be köthető e direktbe egy táp, hogy közvetlenül arról üzemeljen, jó esetben még töltsön is? Megoldható a probléma?

Figyelt kérdés

Autóban üzemelne, de egy USB-n keresztül nem tudom egyszerre tölteni és pl. GPS-t csatlakoztatni.

Ha valakinek már volt ilyen tapasztalata, érdekelne, hogy egyáltalán melyik ponthoz kellene csatlakoznia a tápnak, hány voltot kell kapnia? (4.2 V-ről olvastam, de nincs pontos ismeretem).


2019. máj. 3. 18:17
 1/6 repulo ***** válasza:

Úgy éljek, nem értem mit akarsz.

A tabletben nincs GPS?

Monitorként nem szoktak üzemelni amúgy sem. :-(

2019. máj. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

4,2 V töltést direktben az akkura lehet kötni, de itt hangsúlyoznám, hogy töltésszabályzón keresztül.

USB-re a szokásos 5 V-ot kell kötni, ekkor a tabletben lévő szabályzó dolgozik.

Y-kábellel lehetne próbálkozni, ami adatot csak egyik ágon közvetít, az 5 V-ot mindkét ágon.

2019. máj. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az első hozzászólónak írom, hogy igazad van, rosszul fogalmaztam, nem GPS hanem GPS vevő egység, mivel nincs a tabletben beépített. De írhattam volna bármilyen más perifériát is. Köszönöm az észrevételt!

A második hozzászóláshoz, ez is egy járható út volna, de nincs töltés szabályzóm külön. Nem lehet valahogy a tablet szabályzóját használni? (Mondjuk elé kötném be a tápot?) Tehát egy olyan ponton betáplálni, ahonnan felveszi a gép is, meg az aksi is a feszültséget, de a beépített töltésszabályzó lekapcsol ha teli az akku.

Az USB Y kábel sajnos nem járható, mert vagy szerver vagy kliensként működik a tablet, attól függően, hogyan kötöm be a csatlakozót. Ha szerver akkor ő ad le áram, és csatlakozik a perifériához, ha meg kliens akkor ő kap áramot, de úgy nem látja az eszközöket. Gondolom ha megoldható volna a kettő együtt lehetne ilyen kütyüt kapni. Ezért maradt, a direktbe kötés.

2019. máj. 4. 07:29
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha az akku kivezetését meg tudod oldani kulturáltan, utána nem lehet akadály egy TP4056 filléres töltőmodul beszerzése, ami 1 A áramot tud biztosítani.

De mivel az akkunak 4,2 V csak a töltési végfeszültsége (vagy újabb típusoknál 4,35 V), ennél kevesebbet is lehet kötni rá, ha valaki tartós pufferüzemben akarná használni.

Például egy XL4015 step down modullal küldök rá állandó 3,8 V-ot, ezt megtehetem töltésszabályzó nélkül is, mert ilyenkor nem szükséges korlátozni a töltőáramot (a modul 5 A belső áramkorláttal rendelkezik).

Azt meg lehet tenni, hogy először legyen feltöltve az akku kb. ilyen szintre, nehogy véletlenül túláram alakuljon ki, de a kiegyenlítődés után az akku már nem fog áramot felvenni.

Hogy az akku puffermódban állandó feszültségen van tartva, ez hogyan hat az elhasználódására, az más kérdés. Ha idővel nő a cella belső ellenállása, az áram úgyis megy a külső tápból, fel sem fog tűnni.

Egyébként azért is említettem 4,2 V alatti feszültséget, mert a végfeszültségen való tartás hamarabb kinyírja az akkut.

2019. máj. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A legutóbbi hozzászólásra válaszolva,kipróbáltam, de nem vált be. Az akkumulátort kivezettem és egy catlakozóval össze kötöttem, egy 1A 4,2 és/vagy 3,8 v leadó akku töltővel. (Egy Powerbank-ot szedtem szét). Rákötöttem és semmi töltés. A kütyű úgy működik mintha simán telepről menne és közben merül.Maga a készülék 2A és 5V a hátlapi infó szerint. Rá mértem műszerrel is, 4.4 V menetközben és 1.7-1.8 A a fogyasztása. Felteszem kevés neki az 1A 4,2V a töltéshez és az üzemeléshez egyszerre. Ez nem is volna tragédia, ha legalább az egyik funkciót ellátná. De pont úgy merül mint előtte. Kipróbáltam, hogy direktbe rákötöm a telefontöltőt az akkura, de semmi eredmény, ugyan úgy merül. Mit csinálhatok rosszul? Nem kellene amúgy egy dióda valamelyik részre, hogy az akkuból ne mehessen kifelé áram a töltő felé?
2019. júl. 13. 15:13
 6/6 A kérdező kommentje:
Jah és még valamit kifelejtettem. Rákötöttem a szivargyújtós töltőre is, biztos ami biztos. Az leadja az 1.8 A és 5 voltot, de semmi a kütyü ugyan úgy merül és működik. Nem értem...
2019. júl. 13. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!