Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért van az, hogy a legtöbb...

Miért van az, hogy a legtöbb erősítőnél magasabb hangerőn, ha nem küldök rá hangot akkor zúg?

Figyelt kérdés

Ez legjobban a hifimnél idegesít, aux-szal géphez van kötve és ha nem megy rá hang akkor elég hangosan zúg, ha a gép ki van kapcsolva még rosszabb.

Illetve ha kihúzom a gépből, de az aux kábel a hifibe be van dugva, akkor már tényleg elviselhetetlen.


2019. márc. 14. 16:52
 1/9 repulo ***** válasza:

1. Keress egy másik kábelt.

2. Ne húzd ki a pc-ből, mert mindenféle zajt felszed a levegőből.

2019. márc. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam...semmi változás.
2019. márc. 14. 17:46
 3/9 repulo ***** válasza:
Dugd másik bemenetre, hátha ott nem zúg.
2019. márc. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Vásárolj a PC és a hifi közé egy filléres leválasztótrafós földhurokleválasztó kábelt.


MOndjuk ilyet: [link]

Vagy ha messze van, de van RCA-RCA kábeled, akkor ilyet:

[link]


Nem pont itt, akármelyik Monacor partner ugyanennyiért fogja adni. Nem egy high-end darab, de a brummot megöli.

2019. márc. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen az alaplap, amikor leáll a gép, nyitottá válik a kimenet, az erősítő elkezd zúgni, de csak a front R/L kimeneten.

BIOS-ban találtam egy opciót,az Asrock On/Off play opcióval befolyásolható.

De amikor átállítottam, akkor meg az volt a gond, hogy az alaplap nem kapcsolta le az USB-csatlakozókról az 5 V-ot, a gép leállása után, ami nekem más szempontból lényeges lett volna.

Későbbiekben másképp oldottam meg: amikor a gép leáll, egy relé lekapcsolja az erősítőt és a TV-t is.

Ez meg azért kellett, mert nekem úgy van konfigurálva a rendszer, hogy elalvás esetén lemegy a videó, illetve sorozatepizód, majd 10 perc inaktivitás után leáll a gép (shutdown.exe így van ütemezve), lelövi a TV és erősítő táplálását is.

Amíg ezt nem csináltam meg, leállás után viszont elkezdett zúgni a hangsugárzó, ami baromi kellemetlen, ha erre ébred fel az ember.


Másik dolog, hogy a kimenet saját zaja csökkenthető, ha az erősítőn lejjebb vesszük a hangerőt, míg a forráson feljebb, így javul a kimenet jel/zaj viszonya.

Hasonló probléma szokott lenni egyes set top boxoknál is, analóg kimenet használata esetén.

2019. márc. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előző hozzászólásomban a földhurokra azért nem tértem ki, mert az erősítők, hifi akármik hálózati táplálása földeletlen, a hálózati trafó eleve biztosítja a galvanikus leválasztást, földhurok ilyenkor nem tud kialakulni.

Egyéb úton kialakulhat, pl. központi antenna is csatlakozik a hifihez, vagy attól függ, milyen kábelek vannak nálad kötögetve, ilyenkor az egész rendszert kell áttekinteni.

2019. márc. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Pontosabban "földfüggetlen általában", így akartam írni, mielőtt valaki belekötne.
2019. márc. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1. minden erősítőnek van egy alapzaja, ezt akkor is lehet hallani, amikor semmi nincs rákötve

2. a kábeleknek is van egy alapzaja, tehát ez hozzáadódik az erősítő alapzajához amikor csak a kábel van bedugva

3. amikor már rákötsz egy forrást is, kialakulhat földhurok, vagy egyéb földelési hiba, ami zajt gerjeszt, főleg kikapcsolt állapotban. teljesen normális jelenségek, legalábbis ha az aux bemenet van kiválasztva forrásnak.

4. alapszabály, hogy kábelt nem húzgálunk ki úgy, hogy az erősítő be van kapcsolva.

mellesleg miért kell a hifinek max hangerőn mennie akkor is, amikor a géped ki van kapcsolva?

2019. márc. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A max hangerő (30 a max, 25-ön van, de ez lényegtelen) azért van, mivel a hangerőt a gépen szabályzom, mégpedig azért, mert a hifi hangerő szabályzója meg van halva, csak iszonyat lassan lehet tekerni fel-le, de akkor is fel vagy le ugrál egyet-egyet, szóval sokat kell játszani vele.
2019. márc. 17. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!