Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan tudok összekötni két...

Sanya44 kérdése:

Hogyan tudok összekötni két aktív hangszórót?

Figyelt kérdés

Két darab Omnitronic VFM215AP hangfalat szeretnék összekötni. Az egyik kapna egy bemeneő mikrofon jelet, majd a line out ill line in segítségével kötöttem össze őket, de csak az szól, amelyik közvetlenül kapja a jelet.

Valamit rosszul csinálok? Vagy ezt így nem lehet?



2019. máj. 22. 08:24
 1/8 A kérdező kommentje:

Kicsit pontosítok.

Tehát az egyik kap egy mikrofonnal bemenő jelet, ez szól is. ennek a line out kimenetét kötöm össze egy másik ugyanilyen hangszóró line in bemenetével, rca csatlakozókkal. Van rajtuk egy kapcsoló, amivel lehet line/mp3 közül választani, ez line-on van. Minden hangerő spotit felcsavartam tökig :)

A második mégsem megy. (ha arra dugom a mikrofont, akkor az szól)

2019. máj. 22. 08:32
 2/8 anonim ***** válasza:
Akkor kapcsold át mp3-ra. Próbáltad?
2019. máj. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam az mp3 kapcsolót is mindenféle verzióban, nem megy.
2019. máj. 22. 08:54
 4/8 repulo ***** válasza:
Biztosan jó az RCA kábel?
2019. máj. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pedig a doksi szerint is ki kellene adnia a master signalt az összes bemenetre vonatkozóan:

[link]

Ha az RCA kábelt kihúzva megérinted a bemenetet, búgás hallatszik? De alacsony hangerővel indítsd lehetőleg, utána tekerd fel.

2019. máj. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A probléma más módon került megoldásra. A bemenő xlr csati alatti 6.3as mic bement ad kifelé is hangot. Ezzel összekötve már működik. Köszönöm mindenkinek a segítséget!
2019. máj. 22. 09:54
 7/8 anonim ***** válasza:

A XLR és jack egymással direktben össze vannak kötve, így az egyik jele átmegy a másikra is.

Illesztés szempontjából nem ideális, egy mikrofont két eszközzel terhelni, még az is szerencsés, ha zúgások, zavarok sem jönnek be.

De ha működik és minőségileg is megfelel, akkor elmegy éppen.

2019. máj. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Minőségileg nem volt nagy elvárás, egy nagy tornateremben szerettek volna hallhatóan beszélni. Tökéletesen megfelelt a célnak.

Azért ezzel a line in/out dologgal majd megpróbálkozok még, hátha összejön valahogy.

Másik rca-rca kábelem nincs, egy olyannal tudtam még kipróbálni, ami a line out-ról indult rca-val, és a másik hangszóró 6.3-as mic in dugójában landolt. Így sem ment. megpróbáltam egy harmadik hangszóróval is, hátha csak valamelyik rca aljzat nem jó, de a harmadikkal sem ment. Meg persze egyik hangszóró -> másikhangszóró/ másikhangszóró -> egyikhagszóró párost is.

Szóval nem tudom, kérem kapcsolja ki.

2019. máj. 22. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!