Erősítő tv alaplapból?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy szétszedtemcegy képcsöves tvt amiben volt 2 hangszóró és az erősítő az alaplapba épített akkor tudok abból csinálni egy működő hangszórót amit rátudok kötni telefonra vagy nem? Vagy úgy hogy az alaplapból forrasztanám ki ami az erősítőhöz kellene vagy az alaplapot egyben hagyva használnám.

2019. máj. 26. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd a dolgot.

Ebayról fillérekért lehet rendelni.

2019. máj. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Meg lehet csinálni, csak nem érné meg a befektetett költséget, időt és munkát. Kiforrasztod az IC-t, tervezel köré egy nyáktervet a netről, megveszed ami kell még hozzá az üres nyáklapot beleértve, arra rávasalod a lézernyomtatóval fotópapírra nyomtatott nyáktervet, lemaratod, kifúrod, beforrasztod az alkatrészeket, tesztelsz, majd csinálsz neki egy pofás dobozt. Szép kis hobbi ez, de semmiképp nem éri meg anyagilag. Szórakozásnak nagyon jó.
2019. máj. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Pláne, ha SMD alkatrészek is vannak, azzal is szórakozhatsz.

Egész alaplapot is be lehetne üzemelni, csak elég gány munka. Akár még a tápegységgel együtt is, sorvégfokot leállítva természetesen (csak ki kell venni a tranzisztort), így nem generálja a nagyfeszültséget sem.

De szerintem tévedsz, ha azt hiszed, hogy nem fontos megadni a típusát, mert úgy gondolod, hogy nincsenek itt TV-vel régóta foglalkozó szakemberek, akik fejből "ismerek" sok ilyen kacatot.

2019. máj. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És hogy tudnám megoldani a bemenetet? Ahol rákötöm a jack csatit. És honnan tudom hogy melyik tranzisztort kell kivennicés melyiket hagyni? Mert van benne több is ami gondolom kell hogy ne 230v menjen az egészbe
2019. máj. 26. 16:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Páldául: [link]
2019. máj. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha így kérdezed, akkor rögös lesz az út, ezt még pár évig gyakorolni kell valószínűleg.

Nyilvánvaló, én is úgy tanultam meg a szakmát, hogy erősítőket és még sokféle elektronikát építettem, illetve magam is terveztem.

Ha megrendeled Kínából pár dollárért, abból ilyeneket nem tanulsz, az is igaz.

Te tudod, hogy a megalkuvó, de gyors utat választod, vagy megküzdesz a tudásért, de annak nem ez a fórum a terepe.

2019. máj. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ha megrendeled Kínából pár dollárért, abból ilyeneket nem tanulsz, az is igaz."

De nem is fogja megrázni az áram.

Azért meg hogy szóljon a zene, nem kell évekig tanulni. Megveszi, összeköti, szól.

A tévés cuccot meg csak elcseszi ha nem ért hozzá.

2019. máj. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"De nem is fogja megrázni az áram."

Ja, akinek ez probléma, felejtse el az egészet...

2019. máj. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!