Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mièrt nem lehet jòl beàllìtani...

SzLevi90 kérdése:

Mièrt nem lehet jòl beàllìtani a gitàr effekt szoftveren (guitar rig 5, bias) az ideàlis sample rate - audio buffer size arànyt?

Figyelt kérdés
Focusrite 2i2 hangkàrtyàm van, frissìtettem a drivert mert fèlòrànkènt elment a hang, az új driver òta viszont nem tudom úgy beàllìtani, hogy ne kèssen a hang ès ne recsegjen-ropogjon. Asio4all telepìtve.

2019. jún. 13. 07:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Windows nem kezeli driver nélkül? Ha igen, akkor úgy használd, persze az Asio maradjon.
2019. jún. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem Scarlett Solo van, gyári driverrel, 0,7 ms késéssel (nekem az bőven elég) nem recseg a hang.
2019. jún. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
USB3.0-as portba van dugva az eszköz? Nekem sokáig csak 2.0-ba volt, és nekem is elment fél óránként a hang.
2019. jún. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

USB 3.0-ás slotba van dugva a hangkártya, de amióta frissítettem a drivert nem is megy el a hang.


Ha nincs megnyitva effekt szoftver teljesen normálisan szól, nem késik, nem recseg, viszont sem Biasban, sem Guitar Rig 5-ben nem tudom jól beállítani.


Biasban nincs olyan sample rate-buffer size beállítás, ami jó lenne, GR5-ben pedig WASAPI (shared mode)-ban pedig automatikusan beállítja, nem is enged semmit módosítani, abban a beállításban viszont épp eléggé késik. Ha a drivert a WASAPI helyett ASIO-ra állítom, akkor tudom állítani a sample rate-et, de semmi hang nincs.


GR5-ben ez az automatikus beállítás, ami nem rossz, csak éppen késik:


[link]


Látszik a képen, hogy sem a Sample Rate-et, sem a Latency-t nem tudom állítani.

2019. jún. 15. 14:49
 5/9 anonim ***** válasza:

A sample rate-t ne piszkáld, egyezzen meg a windows beállításaival (vezérlőpult, hangok, lejátszás)

ASIO4all-t uninstall, használd a focusrite gyári ASIO-ját (feltételezem, hogy van neki olyan)

Használd a plugin verzióját ezeknek a programoknak az "exe/Standalone" helyett egy normálisabb DAW szoftverben (Cockos Reaper-t tudom ajánlani), mert a futtatható exe-s verziók rakás kakik általában.

2019. jún. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
NE A WASAPI-T VÁLASZTD!!!! AKKOR MINEK AZ ASIO? Bocsi, csak nagyon beütött ez a kép.
2019. aug. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az ASIO4ALL felületén ki van kapcsolva a kimenet. Nekem is volt ilyen hogy nem volt hang, kb. fél óra alatt jöttem rá, hogy ki volt kapcsolva :)
2019. aug. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, megoldódott. Az ASIO4ALL-t szedtem le az ASIO honlapjáról, az volt a gond. Aztán a focusrite oldaláról a megfelelő ASIO drivert és azzal működik minden normálisan.
2019. aug. 8. 06:47
 9/9 anonim ***** válasza:
Szuper :)
2019. aug. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!