Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Koax kábelt lehet hosszabítani?

Sm's girl kérdése:

Koax kábelt lehet hosszabítani?

Figyelt kérdés
A tévémet a jelenlegi helyéről szeretném kb. 2 méterrel odébb rakni viszont a koax kábelem, pont addig ér ahol most van. Van ehhez esetleg valami hosszabító? Vagy meglehet valahogy oldani kábelcsere nélkül? (Nagyon bonyolult lenne illetve ahol a plafonból kijön a kábel körbe lett falazva így nagy munka lenne, és ezt nem is szeretném)

2019. jún. 22. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet siman toldani.
2019. jún. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet egyszerű összedugható kábellel is hosszabbítani, mint ami a régi videómagnók tartozéka, csak az nincs 2 m, de valószínűleg kapható 2 méteres is.

Egyébként meg van a csavaros (F-csatlakozós) toldás, ami profi megoldást tesz lehetővé, egy kis kézügyességgel az is megoldható.

2019. jún. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Igy nez ki



[link]

2019. jún. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%
A googlebe gyorsabb lett volna beírni, hogy “ koax kábel hosszabbító” mint ide kiírni. Amúgy pedig lehet, keress rá.
2019. jún. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%

Felhívnám a válaszolók figyelmét, ha vannak is itt időnként "egyszerű" kérdések, attól még a hölgyekkel nem kellene szemtelenkedni!

Nem lehet mindenki szakember.

2019. jún. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem csak a videókhoz,minden tv készülékhez még manapság is tartozék egy 120-130centis koaxkábel,ha eddig nem volt használva akkor azt kellene előkeresni és azzal megtoldani hátha elég hosszú.
2019. jún. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Bubuka508 ***** válasza:
27%
Toldani lehet, de figyelembe kell venni, hogy minden dugó, illetve F-csatlakozó kb. 3 dB veszteséget okoz a jelszintben (ha jó minőségű). Ha rosszabb, akkor okozhat nagyobb veszteséget is.
2019. jún. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"minden tv készülékhez még manapság is tartozék"


Manapság nem nagyon vásárolhattál TV-t, de én még régebben sem láttam ilyet.

Pedig szerintem több TV-t üzemelek be az átlagnál, mivel ezeket javítom és néha hívnak olyanok is, akik nem tudják beállítani stb.

Azaz nem kevés TV-t én magam csomagoltam ki, de ilyet még nem is láttam.

Ha te véletlenül láttál is ilyet, nem hinném, hogy abból lehet általánosítani.

2019. jún. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Bubuka (már megint) hülyeséget ír.

3 dB "vesztesége" a kettes osztónak van. Ez sem veszteség, csak a két kimeneten ennyivel lesz kisebb a jelszint mint a bemeneten. Egy sima F-toldó csillapítása 1-2 tized dB.

Egy TV-antennajelgenerátorral, és egy antennamérővel ezt egy szakember bármikor bebizonyítja.

2019. jún. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Bubuka508 ***** válasza:
0%
Álmodban!
2019. jún. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!