Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Elektronikai eszköz, elektroni...

Elektronikai eszköz, elektronikai hulladék feldolgozó üzemekből hová kerül az értékes nyersanyag?

Figyelt kérdés
külön válogatják a fémet,aranyat,ezüstöt,rezet és a többi nyersanyagot ami létezik ? Vagy ledarálják őket és a gép segítségével külön megy minden emberi erő segítsége nélkül ?

2019. jún. 26. 17:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2019. jún. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Magyarországon leadott E hulladékok is kínában,indiában és afrikában kötnek ki ? Na azt nem írja
2019. jún. 26. 18:06
 3/11 anonim ***** válasza:

Lényegtelen, hogy írja-e vagy sem.

Mivel a lakossági szelektív gyűjtésnek még nincs kultúrája, a legtöbb ilyen e-hulladék, a kommunális gyűjtőkben végzi.

Amit leadnak, annak is olyan magas a feldolgozási költsége, hogy nem nagyon szeretik vásárolni az alapanyag felhasználók, csak igen szűk rétegben. Ezt senki sem vallja be.

Nagyon korlátozott réteg az, aki a gyártási folyamataiba be tudja építeni a feldolgozott hulladékanyagot. Ez nagyon specifikus ugyanis, nem mindegy hogy mit kapsz, mennyire és mivel szennyezett.

Jártam pl. üntészeti, kohászati üzemekben, ahol a beolvasztott anyagból készített minőséget és összetételt garantálni kell. Mert nem mindegy hogy mennyire terhelhető, vagy mennyire vezeti az áramot, mennyire hegeszthető és sorolhatnám.

Szóval egy oldalról nagy biznisznek látsuik, hiszen hulladék van annyi mint a szemét, de az igazán hatékonyan működő modell alapja hiányzik. Azaz mi, lusták vagyunk, nincs rá időnk, meg egyébként is kit érdekel, más se csinálja, és sutty, be a kukába, jobb esetben, egyébként meg lerakva a természetben, meg kinek mikor és hol sikerül.

2019. jún. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
ha van összegyűlt elektronikai eszköz akkor úgyis újrahasznosítják nem ? Biztos vannak ilyen cégek akik ezzel foglalkoznak. Amúgy is miért érné meg pénzt fizetni elektronikai eszközökért pl. vastelepeken ?!??!?!
2019. jún. 26. 19:04
 5/11 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva nem nagyon értem, hogy utóbbi időben többször tettek fel ilyen jellegű kérdéseket valakik (valaki?), voltak rá válaszok is.

De most miért ilyen fontos ez, ki nem szarja le?

Azon kívül, hogy már sokszor elmagyaráztuk, mik az opciók, mik történnek.

Kik ezek a kérdezők, akik egyszerűen nem bírnak nyugton aludni ettől a kérdéstől?

Vagy egyvalaki teszi fel folyton ugyanazt?

Kicsit furcsa már ez, mert szinte nem hiszem el, hogy az embereket ennyire folyamatosan lázban tartja ez a dolog, hogy 1-2 hetente meg kell kérdezni.

2019. jún. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nekem aztán mi közöm másokhoz? Mivel szoktam kérdéseket olvasgatni ezért tudom,hogy egy 70 akárhány százalékkal rendelkező valaki állandóan azt írta a kérdések alá,hogy hanyadjára teszed fel ugyanezt. Mint ha csak 1 ember járna kérdezni . Komédia az egész.
2019. jún. 26. 20:37
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor magyarázd már meg, hogy neked miért olyan fontos ez?

Ott vannak a Youtube-videók a feldolgozásról, megnézheted azt is.

Egyszerűen nem tűnik már életszerűnek, hogy ezt folyton megkérdezik az utóbbi időben.

Értsd: előzőleg nem, hanem egyszer csak elkezdődött (pár hónapja), de azóta az emberiség legfontosabb kérdésévé vált.

Ráadásul még elárulod magad, hogy találkoztál már a felvetéseimmel, amit eddig a DVD-lejátszós figurára tettem.

Az is érdekes volt, pár hónapig tolta rendületlenül a DVD-s kérdéseit, majd eldugult.

Tehát szerinted az is egy természetes szekvencia volt.

Mert statisztikailag annak nem úgy kellene történni, hogy szétoszlik az időben, az évek során, hanem pont egy több hónapos szakaszba koncentrálódik.

Aha, és én vagyok a hülye.

2019. jún. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
mindenki találkozhat ilyen kérdéssel meg válaszadóval mint te mert nyilvános a dolog. Nem privát kérdéseket rak fel az ember csak rá kell kattintani oszt jó van. Nem fontos csak érdekel a téma. Miért mást ez nem foglalkoztathat ? Ha nyitott vagy sok minden érdekel. Ha téged idegesít,hogy állítólag ugyanazt kérdezi 1 ember állandóan ugyanazt akkor ne válaszolj rá . Ne katt rá és kész.
2019. jún. 26. 21:27
 9/11 A kérdező kommentje:
Lépjél túl rajta és ne rinyáljál már mint egy 6 éves.
2019. jún. 26. 21:28
 10/11 anonim ***** válasza:

Elárulod magad, ugyanaz az ismerős szöveg és szófordulatok.

Ugyanezt írtad nekem már máskor is.

Azt csinálsz amit akarsz, de nekem ez már nem tűnik normálisnak.

Meg az sem, hogy néha letagadod a nyilvánvalót, hülyének nézel másokat.

Legalább akkor bevallanád őszintén...

2019. jún. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!