Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Sűrgős! Van egy régi, daewoo...

Sűrgős! Van egy régi, daewoo tévénk, még az a ősrégi nagy hátlapos. Nagymamám nézte a tévét, majd hirtelen elment a képernyő, de a led zölden villog. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

2019. júl. 4. 19:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

Semmi olyan baja nincs amit meg tudnál javítani.

Kuka.

Nem vagyok rosszindulató, de ha értenél hozzá, ez nem lenne kérdés, hanem már csinálnád.

Mivel nem értesz hozzá, ezért más kell foglalkozzon vele.

Ha ismernél ilyet, akkor nem minket kérdeznél.

Szóval a szerelés általában nincs ingyen, annak az árát megpótolva meg régebbi LCD tv tömkelege várja a jófogások hogy megvegyék.

2019. júl. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Egy szóval sem írtam, hogy én megszeretném javítani. Meg nyílván ha értenék hozzá, nem kérdezném ezt meg, nem is értem hogy ezt minek írtad, amikor logikus. :D

Ha ismernék tv szerelőt, akkor sem tudom őt fél nyolckor zargatni, csupán érdeklődtem itt, mert ez egy ilyen oldal, de áh, mindegy.

Azért köszönöm a megerősítést.

2019. júl. 4. 19:38
 3/12 Mihago ***** válasza:
0%
TV szerelő? Van még olyan? A mai tévék egyetlen LCD panelből állnak, ha kipurcan, csere. Senki sem javítgatja. Amúgy meg menj már le a Tesco-ba, és vegyél az öreglánynak egy újat. Vagy ha ennyire csóró vagy, akkor nézz fel Vaterára, ott tényleg egy kiló kenyérért utánad dobnak akármit.
2019. júl. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

"A mai tévék egyetlen LCD panelből állnak"


Ez így ebben a formában butaság. Eleve van alaplap, T-con, tápegység, LED-driver. Utóbbiak jól javíthatók, megfelelő szaktudással időnként az alaplap is.

A LED-háttérvilágítás hibája is gyakori, aminek a javítása gazdaságos, sokan javíttatják is, éppen ezért.


A kérdéssel kapcsolatban egyik lehetőség, hogy tönkrement a sorkimenő trafó, ami gyakran pont így nyilvánul meg, hogy nézés közben zárlatos lesz, utána a LED villogása már csak a túláramvédelem működését indikálja.

Ha trafóhibás, akkor már nem érdemes foglalkozni vele, gazdaságtalan.

Valamikor persze tucatjával cseréltük a szervizemben is, amikor még futottak ezek, de már a múlt.

Mindamellett nem 100 %, hogy ez a hiba, lehet éppen más is.

2019. júl. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A tévé nem ér annyit, amennyi egy szerelő kiszállási díja és munkadíja. Ha megcsinálja fél óra alatt, és azt mondja, 5000 Forint, akkor az ajándék volt, és senki nem garantálja, hogy meddig fog még működni.
2019. júl. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a 4-5 ösnek, ők elmondták hogy mi lehet a probléma, ami a kérdésem is volt. :D


Hihetetlen, hogy kérdez az ember valamit és mást kap.

Szerinted nem vennék neki újat? Jézusom, emberek. Egy kérdést tettem csak fel, hogy mi lehet a probléma, nekem ne hidd azt, hogy egy szemét vagyok aki nem venne. Már holnap veszünk, csak hgoy megnyugodjon a lelked. Én azt kérdeztem mi lehet a probléma, amit a négyes számú el is mondott, ennyi. :D


Köszönöm. :)

2019. júl. 4. 23:54
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

"Szerinted nem vennék neki újat? Jézusom, emberek."

Szerinted nem mondanánk meg hogy mi a baja ha tudnánk?

Tudod hány fajta Daewoo tévé lehet hány hibával? Jézusom, emberek.

2019. júl. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

# 7 "Tudod hány fajta Daewoo tévé lehet hány hibával?"


Azok közül melyik is szokott zölden villogni?

Mire utal a leírt hibajelenség, nagyobb eséllyel?

Tapasztalt szakember, aki sok TV-t (is) javított már, ennyiből is le tud vonni bizonyos következtetéseket.

Buta ember csak leminősíteni tudja a profik válaszát. Mert ahhoz nem kell gondolkodni.

2019. júl. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

"Tapasztalt szakember, aki sok TV-t (is) javított már, ennyiből is le tud vonni bizonyos következtetéseket."

Kíváncsian várjuk a helyes választ.

2019. júl. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

# 9

Minek, ha úgysem tudsz olvasni?

2019. júl. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!