Suzuki Swift (2001) hifi hangminőség javítás, hogyan?

Figyelt kérdés
Elöl a 10 cm-es doboz nélküli hangszórók borzalmasan szólnak, hátul nincs beépítve gyárilag (ovális lenne). Hová és milyen típusú hangszórót tudtok ajánlani. Mélynyomó kerülendő az eleve kicsi csomagtér miatt.

2019. júl. 8. 18:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Mélynyomó lehet éppen csatlakozóval is megoldva, szükség esetén kivehetőre.
2019. júl. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Milyen szintű javítást szeretnél? Egy pár fokkal jobbat, vagy egy normális belépő kategóriás rendszert? Előbbi pár 10ezerből megvan, utóbbi 1-200 ezer indulásnak.
2019. júl. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 JulesTS ***** válasza:

Mennyit akarsz rákölteni? Mennyire akarsz fúrni faragni? Milyen fejegységed van?

Ha gyári a fejegység, akkor csere...

Ha jót akarsz, akkor első ajtók szigetelése, 165mm-es kiemelő keret a 100mm-es gyári helyre, 165-ös komponens készlet (ha nem lesz erősítő, akkor nagyobb érzékenységű, hogy a fejegység is meg tudja hajtani). Plusz kiegészítésként hátra mélyláda,plusz erősítő kiszedhetőre megcsinálva.

Ha nem akarsz az első ajtón faragni, akkor csak kompromisszumos megoldás van: 100mm-es komponens készlet (nem lesz egyszerű olcsón, jót), ajtót szigetelni nem kell, úgy sem jön belőle mély. Kalaptartóba egy pár 16cmx24cm-es nagyovál mélyközép. A 100-as komponens jelét 160..200Hz-nél megvágni egy felüláteresztő szűrővel, az oválokra meg csak 200Hz alattit engedni. Ehhez egy 4 csatornás erősítő is kelleni fog...

2019. júl. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Max 40-50 ezer a keret, az ajtó faragás nekem nem probléma. A fejegység egy 2001-es Kenwood, 4x45w-os kb 20-25w rms teljesítménnyel.
2019. júl. 16. 12:17
 5/10 Karoly Horvath válasza:
Sztem ha ilyen autód van akkor nem érdemes sokat rakolteni. Egy 50wrms körüli hangszóró 90db erzekenyseggel elég a kenwood erősítőnek. Egy ilyen hangszórópar 20 ezerből kijon de semmiképpen se szár minőséget vegyél. Pioneer az egyik legjobb. Ovalbol is kapsz nagyon jókat. Úgy meghajtja a sima fejegyseg majd, hogy csak kapkodod a fejedet hol kezd el a rezgescsillapitast és így olcsón meguszhatod. Ha innen is tovább akarsz menni lesz rá lehetoseged
2019. júl. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 JulesTS ***** válasza:
Akkor ajtó szigetelés, kiemelő keret faragás a 165mm-es mélyközépnek, meg egy Kicx STC 6.2. Ez bőven belefér a keretbe és lehetőlegekhez mérten jól fog szólni...
2019. júl. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Karoly Horvath válasza:

Biztos hogy ilyen névtelen márkákat nem vennék 160w/80w rms egy 16centisbol 17 rongyert biztos hogy nem jön ki.

[link]

2019. júl. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 JulesTS ***** válasza:

Attól, hogy a Kicx-et nem ismered, még nem névtelen és belépő szinten verhetetlen áron adja a legjobb minőséget.

A Pioneer meg jó fejegységeket gyárt (nekem is van), de hangszórót, biztos nem vennék...

2019. júl. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Karoly Horvath válasza:

Valóban nem ismerem sohasem hallottam róla. Azt kideritettem hogy egy orosz márka amit még az orosz kommentelok is elmondanak róla a YouTuben hogy közepes színvonal. Gondolom nagyot üt nulla minőségben.


Biztos lehetsz benne hogy az a hangszóró amit én küldtem kB toronymagasan áll a kicx felett. Amazonon YouTuben is csak jót mondanak róla. Természetesen nem fogom meg enni egyiket sem csak hogy megtudjam az igaszsagot

2019. júl. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Karoly Horvath válasza:
Ha szerinted a pioneer szart gyárt az csak azért van mert rosszul kötötted be. Nekem is az van két pioneer 17cmes pár egy alpine mélynyomó és egy alpine fejegyseg.
2019. szept. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!