Milyen projektort éri meg venni 50-100 ezer forint között otthoni filmnézésre?

Figyelt kérdés
Jó ár/érték arányút keresek. Tapasztalatok is érdekelnek.

2019. júl. 16. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Ennyiért LED projektort kapsz. Ezek előnye, hogy nincs benne izzó, így nem kell cserélgetni benne jó drágán és kevésbé melegszenek. Hátrányuk, hogy kicsi a fényerejük, így legalább félhomály kell, hogy élvezhető legyen a kép. A fényerő feltolását nem a háttérvilágítás erősítésével oldják meg, hanem a bejövő képjelet erősíti. Ez túlvezérli a képet ami így torzulni fog.
2019. júl. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Használ valaki led projektort? Élvezhető a képe? Ezek közül melyik gyártótól érdemes választani.

A nappalit szerencsére redőnyökkel bármikor koromsötétté tudjuk tenni, így a fényerővel talán nem lesz gond.

2019. júl. 16. 10:53
 3/7 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Nézz inkább 2-3 éves dlp-t használtan, amiben pár száz óra van, ennyiért már hozzájutni és normálisabb megjelénése lesz a képnek. Ha az izzó behal, 25000 Ft-ért felújjítjak jobb helyeken, de nem kell annyira félni, hogy hamar eljön a csere ideje. A 4.projektort nyúzom 15 év alatt, eddig nekem nem kellett még izzót cserélnem egyikben sem, mert addigra már eladtam vagy tönkrement más alkatrész. A 4-ből 2 új gép volt.
2019. júl. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Még annyit a sötétítéshez, hogy nagyon sokat számít a fal színe, ahol használod a gépet. Pl a fehér vagy világos falak, nagyon fel tudják erősíteni a szobát, hiába csinálsz sötétet. Csak infó. .
2019. júl. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Benq w1070 használtan 100000 alatt FullHD DLP projektor. Ez jó filmnézésre pl.
2019. júl. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én egy Benq W1100-at nyúzok 7 éve, tavaly kellett először lámpát cserélnem négyezeriksz óra után. A lámpa felújítás (akármit is takarjon ez) nálam nem volt opció ugyanis szilánkosan robbant, de 6 év után nem fájt az az 50 ezer forint, amibe az új lámpa került.


Ennek ellenére erősen gondolkozom hogy nagy képátlójú TV-re cseréljem, annyira mennek lefelé a TV árak. Ma már biztos nem vennék projektort. Az alapjárati zúgás és a folyamatos sötétítgetés elég komoly hátrányok, és még besötétítve is szánalmas a kontrasztaránya egy TV-hez képest. A feltüntetett 4000:1, 10000:1 meg hasonló számok teljesen irrelevánsak, hacsaknem csont feketére festett nappaliban nézed. A szoba falairól visszaverődő diffúz fény nagyságrendekkel több, mint a projektor feketeszintje. Ha van egy jelenet, amiben a kép fele világos, a fele sötét, a sötét részében brutális módon elvesznek a részletek. A teljesen sötét jelenetek viszont elfogadhatóak, hiszen nincs sok fény, ami visszaverődhetne a falakról.

2019. júl. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Morzsi007 ***** válasza:
Most egy Benq W2000-s van, amit használok 2,8m képátmérővel, 3,5 métrrről nézve. Ennek már 15000:1 a kontrasztarány, amire azt mondom, hogy nekem már megfelel, a sötétebb jelenetek sokkal részletesebbek, mint eddig voltak. A szoba falak szürke színűek, egy kicsit elnyeli a fényt. Szóval ezzel a géppel meg vagyok elégedve, és számomra jóval nagyobb élményt nyújt, mint Tv -n nézni a filmet, a gyerekek is inkább ezt kapcsolják be. Annó a másik házban csináltam egy fekete szobát, minden fekete volt, a mennyezet, még az ajtó is, a padlón meg egy sötétkék padlószőnyeg, ott nem volt gond a képpel. Ezeknek az új tvknek a színei már túlszaturált, nem természetesek, a vetített képnek van valami mozi feelingje, 24Hz-re beállítva filmrt nézni nem felskálázott szappanopera jellegű, dehát kinek mi
2019. júl. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!