Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Dr. Jordan Peterson-ról és a...

Dr. Jordan Peterson-ról és a YouTube-on elérhető előadásairól mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

2019. júl. 23. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Több orányi előadását hallgattam már meg, szerintem zseniálisak.


Sajnálom, hogy a politika miatt lett ismert (a kultúrbalolosok kipécézték maguknak), mivel amúgy meg nem a politika a fő profilja, és egyébként is eléggé unalmas már a genderisták meg nem genderisták harca. Szóval az egyetemi előadási tényleg jók.

2019. júl. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
77%
imádom a fickót, a könyve is megvan nekem. Kár hogy a budapesti előadása fránya drága volt.. :)
2019. júl. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Sunshinedoll ***** válasza:
6%
Áltudományos, ostoba balfácán. Még a saját szakmájához sem ért, nem hogy a modern nyugati filozófiához, mitológiához vagy a politikához. Folyamatosan hazudik és borzasztóan gyengén érvel, számomra abszolút hihetetlen, hogy vannak emberek, akik okosnak és zseniálisnak tartják.
2020. máj. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Miért hívják áltudományosnak...? Azért, mert érthető nyelven IS tud fogalmazni? Az egyetemi órái lebilincselőek, bárcsak nekem is lett volna ilyen zseniális, valóban tanítani akaró tanárom!

A Maps of Meaning c. könyve már nem a populáris kategória, arról bezzeg nem is folyik annyi diskurzus.

Abban feltétlenül egyet tudok vele érteni, hogy a liberális egyetemen kapott posztmodern útravaló, miszerint a létezés és a világ káosz, az én darabjaira hullott, meg úgy minden...(rendesen megkaptam én is az adagot anno) praktikusan nem igazán szolgálja a fiatalok boldogulását, pozitív életszemléletét.

2020. aug. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"a liberális egyetemen kapott posztmodern útravaló, miszerint a létezés és a világ káosz, az én darabjaira hullott, meg úgy minden...(rendesen megkaptam én is az adagot anno) praktikusan nem igazán szolgálja a fiatalok boldogulását, pozitív életszemléletét"


Ezt sosem értettem. Én liberálisnak tartom magam, a barátaim, ismerőseim, rokonaim többsége is az, és soha senkin nem éreztem sem magamon, sem senki máson sem a káoszt, sem az eleveszettséget, sem a nihillt.


A liberális felfogáshoz kell történelemismeret és egy intellektus, ami ha nincs meg, akkor még átérezni sem tudod azokat az elveket és problémákat, amelyeknek a liberalizmus fontosságot tulajdonít (esélyegyenlőség, emberi jogok, kisebbségek és hátrányos helyzetűek támogatása, stb.)


Mellesleg nekem Peterson elég liberálisnak tűnik, és a szélsőjobb csak azért karolta fel, mert nekik tetsző dolgokat mondott, és nem igazán értik, amiről beszél.

2020. nov. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kulturális Marxizmusban egy liberális ember nem gondolja komolyan.
2023. máj. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!