Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire igaz,...

Szerintetek mennyire igaz, hogy ma már mindenki tud angolul és ez az alap?

Figyelt kérdés
Anglisztikásként rengetegszer megkapom, hogy teljesen haszontalan tanulmányokat folytatok és a nyelvtudásom nem ér majd semmit, mert ma már mindenki tud angolul és ez egy teljesen alap készség. A diplomához kell legalább egy nyelvvizsga, most már lassan majd az egyetemi felvételihez is kell nyelvvizsga és csomó külföldi lehetőség van (munka, tanulmányok), ami szintén megköveteli a nyelvtudást és itthon is elvárják a munkáltatók. Elég nagy számban tanulnak angolul nyelviskolákban és közintézményekben is egyaránt, a neten is találni mindenféle anyagot. Ez mind világos. Viszont én rengetegszer találkozom olyanokkal, akik állításuk szerint tudnak angolul, akár nyelvvizsgával is rendelkeznek és akár használják is a nyelvet, azonban az angoljuk mégsem az igazi. Itt pedig nem arra gondolok, hogy pl. magyaros a kiejtésük vagy ejtenek egy-két kisebb hibát, hanem nem tudják használni a nyelvet és pl. nincsenek tisztában az alap nyelvtannal, nincsen megfelelő szókincsük, nagyon rossz a kiejtésük vagy nem értik meg a nyelvet. Most értem haza egy külföldi nyári egyetemről és ott is meglepődve tapasztaltam, hogy nagyon sokan nem tudtak angolul kommunikálni, holott követelmény volt a nyelvvizsga megléte. Én egyáltalán nem azt mondom, hogy mindenkinek nagyon szuper angoltudással kell rendelkeznie, mert nem. Változnak az egyéni igények és változnak az elvárások is. Sokaknak elég, ha éppen csak elmakognak egy külföldi nyaralás alkalmával vagy meg tudják értetni magukat külföldiekkel és ehhez valóban nem kell nem tudom milyen szinten elsajátítani a nyelvet. Azt sem állítom, hogy mindenkinek egyformán megy a nyelvtanulás és egyforma képességekkel rendelkezik minden nyelvtanuló, nyilván a körülmények és a lehetőségek is mások. Ami nekem szembetűnő az az, hogy nagyon sokan azt állítják, hogy tudnak angolul vagy ténylegesen papírjuk is van róla, de emögött nincsen biztos nyelvtudás. Én nem látom azt, hogy hol van az a rengeteg angolul beszélő ember (nyilván vannak, akik nagyon jól tudnak angolul, de szerintem közel sem mindenki) és számomra az is meglepő, hogy ma már a nyelvvizsga is egy ilyen alap dolog és nem garancia semmire. Ugyanakkor lehet, hogy ez csak az én tapasztalatom és kíváncsi vagyok rá, hogy ti ezt hogyan látjátok.
2019. júl. 26. 12:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen okoskodók elé tegyél le egy Nature-t, vagy egy Sky and Telescope magazint, hogy ugyan már, fordítsák le neked a fő cikket belőle. Ha már mindenki beszél angolul. Meg tudod figyelni majd, hogy összemegy az arcuk.
2019. júl. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire.

Több cikk is igazolja, hogy hazánk lakosságának több mint 50%-a nem beszél semmilyen idegennyelven.


[link]

2019. júl. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el végig, bocs...

De a fő kérdésedre a válaszom, hogy butaság. Magyarországon sem beszél mindenki, sőt...

És külföldön is az a tapasztalatom, hogy nagyon sokan nem beszélnek angolul.

2019. júl. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem igaz,ahogy már előttem is írták az ország fele kb nem beszél nemhogy angolul semmilyen idegen nyelven.Annyira azért még nem alap dolog,pláne a mi szüleink korosztályában.A fiatalabb generációknál lesz már elvárt és mindennapos a nyelvvizsga és annak használata.De ez sem jelenti azt,hogy mindenki folyékonyan,anyanyelvi szinten fogja beszélni az angolt.Van akit nem is érdekel,és van akinek egyszerűen nem jó a nyelv érzéke.
2019. júl. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy tud mindenki angolul! Van barátnőm, aki nem tud angolul, szimplán mert nem ezt a nyelvet tanulja. Az ázsiaiak pl baromira nem tudnak angolul, legalábbis akikkel én találkoztam azok egy kukkot se tudtak.
2019. júl. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tapasztaltam ilyesmit, hogy itt mindenki beszélne angolul.

Az ország kb. fele nemhogy idegennyelven nem beszél, de a magyarral is vannak gondjai.

Egyébként baromi nagy a különbség aközött, hogy valaki el tud makogni 4-5 mondatot nyelvtanilag helytelenül, amiket sokszor lát meg hall az instán meg a youtubon, meg le tudja írni hogy "I love you" meg úgy köszön hogy "hi guys", meg aközött, hogy valaki folyékonyan tud beszélni angolul, magától, minimum társalgási szinten, és írni és olvasni is tökéletesen tud...

Szerintem ez más országokban sincs nagyon másképp. Fórumokon, kommentekben a brazilok, argentinok, stb. latinok legnagyobb része csak spanyolul ír, angolul egy szót sem, hiába hogy pl. alapból angol topikhoz írnak.

2019. júl. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Negyvenes éveim elején járok. Én még általánosban oroszt tanultam. Középiskolában pedig még nem volt alap az angol, csupán választható. Én németet tanultam, eljutottam a C1-es szintig, olaszból az A1 körül lehetek, ezt még fejlesztem.

Angolul viszont egyáltalán nem tudok, most ősszel szeretnék belevágni. Igen, megkerülhetetlen az angol, egyáltalán nem tetszik, de "kell" legalább egy erős alapfok, hogy ne érezze teljesen hülyének magát az ember.

Én egyelőre nem szándékozom kimenni külföldre, de a korosztályom, meg még az idősebbek is egyre inkább szeretnének, amihez biztos nyelvtudás kell. Nálunk pedig, mint mondtam, nem volt alap az angol. Szerintem lesz munkád, ne aggódj.

A nyelvtanulás nem ér ott véget, hogy letettem a felsőfokút, és nézegetem a papírt. Én németből 2009-ben, azaz 10 éve tettem le, ráadásul a Rigóban, ami akkoriban a nyelvvizsgázók szerettek elkerülni a nehézsége miatt. (Most nem tudom, milyen a megítélése.) Szóval tíz éve felsőfokúztam, de ha ma munkához, bármihez kellene a német, bizony kellene vennem órákat, nem is keveset, hogy visszahozzam az elfelejtett dolgokat. A nyelvtanulásnak, az igényesnek, soha sincs vége. Sajnálom, hogy fiatalabb koromban nem fektettem még több energiát ebbe.

2019. júl. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
Bocs, alapnak vettem, hogy tanárnak mész, pedig mást is lehet kezdeni a nyelvvel. Szóval ha tanár leszel, lesz munkád, ha pedig nem, ne aggódj, nagyon kevesen vannak itt, ahogy a többiek is írták, akik professzionális szinten beszélik a nyelvet. Utolsó voltam.
2019. júl. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
Azt kihagytam (#1 voltam), hogy lassan magyarul se tudnak. Itt is azzal akarnak kitűnni, hogy a magyar szövegbe angol kifejezéseket kevernek (nem akarok too much lenni, ez nekem nagyon creepy, ilyenekkel találkozok itt), de a magyar helyesírásuk is annyit ér, mint csöcs a bikán. Külön írják, hogy egyetértenek. Képtelenek megérteni, hogy az ugyanaz, ugyanolyan szavakat nem külön kell írni. Keverik az egyelőre/egyenlőre szavakat. Nem 3 Az igekötős szavakról fogalmuk sincs. Ezeknek lenne alap az angol nyelvvizsga? Ne nevettess!
2019. júl. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem. Korosztálytól független mondom, hogy gyalázat az átlag nyelvtudása. A hozzáállás meg nevetséges. Pl. 20 év alatti kollégámtól a vendég akart kérni egy alap dolgot, és csak röhögött a képébe, mert nem értette mit akar. A helyzetből adódóan tök egyértelmű volt, hogy mit kér.
2019. júl. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!