Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért általánosítanak az...

Miért általánosítanak az emberek? Jó ideje ismered, megmutatja a "másik oldalát", erre Te elítéled?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ezek csak filmek, de van bennük igazság és nem értem, miért van ez.

Dexter és Lucifer sorozatok. A két főszereplő "titkos életére" később derül fény, erre a hozzájuk legközelebb álló személyek totál kiakadnak. Amivel nincs is baj, elégre durva lehet megtudni a barátodról, hogy egy sorozatgyilkos vagy maga az ördög. De ha belegondolnának és nem csak megragadnának a felszínen, akkor rájönnének, hogy Dexter csak gyilkosokkal végzett, Lucifer pedig csak a gonoszt bünteti. Jóknak egyikük sem árt. Mondhatni még jót is tesznek a világgal.

Csak én látom ezt így? Mindenki csak a fő tényt látja, hogy hivatalosan "gonoszak" és akkor már elítélik az embert?


2019. aug. 1. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Hannibal Lechter is csak a rossz embereket eszi meg. Nem értem miért baj ez.
2019. aug. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
A filmek és a sorozatok sokszor az igazságot mondják el. Főleg a Mátrix című film.
2019. aug. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

Ezzel csak az a baj, hogy te, a néző, látsz mindent. Ismered minden karakter motivációját, múltját, téged nem tud meglepni. Ezért lehet beleszeretni kitalált karakterekbe, mert 100%-osan ismered őket, kiszámíthatóak.


Kéne olyan sorozat, mikor csak egy szereplővel vagyunk, és csak azt látjuk, amit ő. Mint mikor egy könyv egyes szám elsőben van megírva.

2019. aug. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én belegondoltam, hogy egy barátomról ilyesmi derülne ki. Nyilván sokkolna, de ha biztosan tudom, hogy jó embereknek nem árt, akkor mi ezzel a gond?
2019. aug. 1. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!