Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Félek sötétben elaludni...

Félek sötétben elaludni egyedül. Így megy ez már 17 éve. Sosem növöm ki?

Figyelt kérdés

Lehetséges hogy kinövöm valaha?

Vagy ezt nem lehet?


Az egész egész kicsi koromra nyúlik vissza.

Volt már,hogy régebben betörtek hozzánk 2x is.

De ennek már sok sok éve.

Most 17 éves vagyok és sötétben le sem bírom csukni a szemem bárhogyan is próbálom

Valami ötlet?

Orvosnál már voltam,de semmivel sem lett jobb semmi


2019. aug. 2. 03:06
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Na és, miért baj az? Hagyj égve egy kislámpát és szevasz.
2019. aug. 2. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%

És nem költöztetek még el onnan?

Én nem tudnék már olyan helyen lakni, ahova betörtek.

Én se tudnék ott aludni.

2019. aug. 2. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
88%
55 éves vagyok és sohasem szerettem vak sötétben lenni, mondjuk én nem félek és nem pánikolok de egyszerűen zavar a teljes sötétség. A megoldás egyszerű, mint ahogy írták fel kell szerelni pár gyenge fényű rejtett LED lámpát. A betöréstől való félelem viszont természetes védekezési reakció, pláne ha volt mát ilyen többször is, ezen nem biztos, hogy sokat segít a félhomály. Talán az segítene ha betörés biztosabbá tennétek a lakást, v talán egy házőrző kutya tartása, mármint ha megoldható és amúgy is szeretnétek egyet. Az indokolatlan és túlzó pánikolás valóban már orvosi probléma de halottam, hogy valakinél bevált a halk rádióhallgatás is. Próbáld ki, hátha a félhomály, vagy a rádió halk hangja segít kicsit.
2019. aug. 2. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Pupusz ***** válasza:
78%
A biztonságérzeted meginoghatott a betörések után, az emlékeidben megmaradt, ez lehet az oka. Fogadd el, hogy olyan tipusú ember vagy, aki nem tud sötétben aludni. Nem súlyos probléma. Éjszakai fényt hagyj magadnak, ami még nem zavar és aludj úgy. Aztán később, ha elköltözöl, lehet, hogy változni fog a dolog. De addig is inkább az éjszakai fény, mint a nem alvás.
2019. aug. 2. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek
2019. aug. 2. 08:02
 6/7 anonim ***** válasza:

48. éves vagyok és sosem bírtam aludni teljes sötétségben.

Nyugodtan használj valami nagyon finom kis fényt (alvásba, melatonin termelődésbe ne zavarjon bele) és hajrá! Szundi@

2019. aug. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vannak különböző relaxációs zenék, papokat is találsz nekem ezek váltak be még.


Vagy ha elalvás előtt enyhébb nyugtató vennél be? Hátha ezt nem próbáltad.

2019. aug. 3. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!