Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Zajtűrőképességet lehet...

Zajtűrőképességet lehet valahogy növelni?

Figyelt kérdés

Egy gyárban vagyok operátor rengeteg zajos gép között. És még hozzájárul a többiek egymással való orditozása is, ahogy túlorditják a gépeket. Zajvédő eszköz nincs, illetve a saját füles is be van tiltva központilag. Minden műszak végére fáj a fejem, és csak fájdalomcsillapitóval tudom átvészelni a napot.

A kérdés az, hogy lehet-e a tűrőképességemet növelni? Mert nem akarok gyógyszerfüggő lenni.



#tűrőképesség #zajos munkahely
2019. aug. 5. 09:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy bizonyos zajszint felett van az állandó zajterhelés, a munkáltatónak _kötelező_ egyéni védőfelszerelést (pl füldugót) biztosítania a munkavállaló számára. Kérd számon rajtuk. Ha viszont nem akkora a zaj, hogy indokolt legyen (decibelben) akkor a saját hallásod érdekében keress másik helyet, vagy kérd át magad cégen belül. Gyógyszert ne szedj, úgy sose tanulja meg a szervezeted, hogy ignorálnia kell a kellemetlenséget. Plusz te se azon pörögj egyfolytában, hogy juj de fáj a fejem. Tereld el a figyelmed, nem lehetetlenség.
2019. aug. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Hogy lehet elterelni a figyelmet arról, hogy szédülök és hányingerem van a fejfájástól, ami csak itt jelentkezik, sehol máshol. Tehát nem migrénről van szó.
2019. aug. 5. 10:16
 3/21 anonim ***** válasza:
0%

Nekem rendszeren van mindenféle fájdalmam. Nem veszek róla tudomást és csinálom a dolgom, nem pedig beleélem magam, hogy juj de fáj, juj de rossz. Dolgoztam már úgy, hogy egyenesen állni nem tudtam. Nem azért mert munka hősét játszom, hanem mert szeretem kitolni a tűréshatárom. Akik képesek erre, ők is így csinálják. (plusz adrenalin, az is szokott nekik segíteni, de hétköznapi embernek nem sok jut)

De látom te is a lényeget ragadtad meg. A panaszkodást. Mi lenne ha inkább a szabályokat néznéd át a munkahelyeden és kérdőre vonnád pl a műszak vezetőt, hogy amúgy hány decibel is az annyi?

2019. aug. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Mert azon már rég túl vagyok. Semmit nem mondanak. Mégis mit tudok akkor tenni? Egyéni védőfelszerelés azért van betiltva, mert nem hallanánk meg, hogy valaki rosszul lenne, szerintem igy sem, de mindegy.
2019. aug. 5. 10:26
 5/21 A kérdező kommentje:
Ezt a nem veszek róla tudomást már próbáltam. Eredmény: ájulás, mentő, kórház. Köszönöm ebből többet nem kérek.
2019. aug. 5. 10:27
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyéni védőfelszerelést ha a körülmények megkövetelik, NEM tilthatják be. Ha megteszik, azzal neked már jogilag lehet mit kezdeni, de mivel ehhez a magyar ember gyáva, javaslok egy hátra arc-séta el stratégiát. Vaaaagy. Szenvedj.
2019. aug. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Te azt kérdezted, tűrőképességet hogy lehet növeli. Hát úgy, ahogy írtam.

Ha nem megy, akkor nem kell erőltetni, ez ennyire rém egyszerű. Ha gyenge vagy hozzá, akkor nem neked való és nem értem, mit keresel akkor még ott.

2019. aug. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

"ha a körülmények megkövetelik"

Ezt hogyan tudom bizonyitani?

2019. aug. 5. 10:30
 9/21 anonim ***** válasza:
71%
Mérőeszközzel, Balázs.
2019. aug. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Nem lehet mindenki olyan erős gyerek mint te. :)
2019. aug. 5. 10:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!