Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha masszőrhöz menni elmondják,...

Ha masszőrhöz menni elmondják, hogy mennyire vetkőzzek le, és hogy hova menjek, hova feküdjek? Mi ennek a menete?

Figyelt kérdés
2019. aug. 10. 14:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Attól függ. Ha gyógymasszázsra mész, akkor lehet hogy kérnek tőled a státuszodról papírt, vagy korábbi leletedről dokumentációt. De többségében az is elég, ha elmondod a masszőrnek, mi a panasz.


Az hogy mennyire vetkőzz és hogy hogyan feküdj milyen irányba, az nyilván a kezelendő területtől függ.

De nyugodj meg, teljesen nem leszel pucér, mert mindig csak a terápia alatt levő végtag van kitakarva. Ez így mind a masszőrnek, mint a páciensnek/vendégnek kényelmesebb.

Masszázspadra fogsz feküdni :)

Ha hasra kérik, akkor csússz fel annyira, hogy a kivágott lyukon ki tudj nézegetni, ha hátadra kell feküdnöd, akkor vagy kipárnázzák a lyukat, vagy feljebb kell ülnöd annyira, hogy pont ne essen bele a tarkód a lyukba.


De igazából a masszőr mindent el fog mondani, nem te leszel az első olyan ember nála, aki először jár nála.


Van még kérdésed, kérdezz nyugodtan.

Masszőr vagyok :)

2019. aug. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Szia köszi

Akkor a masszázs mindig terápia jellegű, tehát problémával mennek oda, nem pedig csak annyi hogy jól esne?


Nekem egyként most a gerincem mellett őrültem fáj. Szerintem stress miatt. Az ilyen elmúlik a masszázs végére?

2019. aug. 10. 14:37
 3/15 A kérdező kommentje:

De akkor előbb találkozom a masszőrrel, beszélünk, elküld egy helyiségbe levetkőzni, visszamegyek, hasra vergődöm magam az asztalon és kint a popóm a tangából, majd bejön a masszőr és betakar?


Egyáltalán ott fog várni az asztalnál vagy nem lesz bent amíg felfekszem?

2019. aug. 10. 14:41
 4/15 A kérdező kommentje:

Szoktak elaludni közben?

Erre mennyire van idő, lehetőség?

Felébresztitek ha elaludt?

2019. aug. 10. 14:50
 5/15 anonim ***** válasza:

nem, a tangát is le kell venned...

nekem nem volt külön helyiség, levettem ott, amiket kért, még a nadrág is fent maradt, igaz, nekem a vállammal volt foglalkozva, meg karommal (gyógymasszázs). Letakart...

De a saját szakembered el fogja mondani, mit csinálj, mi nála a rendszer

2019. aug. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
23%

egy órásra mész? Nem ébrezt fel, hagy aludni nyugodtan, a következő vendégeit meg lemonjda...

te ezeket komolyan gondolod??

2019. aug. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A masszázst igénybe venni természetesen többféle okokból lehet. Nem kötelező csak panasszal érkezni, sőt én személy szerint mindig elmondom, hogy panasz nélkül is ajánlott havi 1-2 alkalommal, preventatív célból.


A masszázs lehet frissítő, közérzetjavító, megelőző, vagy akár terápiás, aminek célja a tüneti kezelés mellett a kiváltó ok megszüntetése. Utóbbi általában komplexen működik, orvosi javallatra, gyógytornászokkal együttműködve, de természetesen sokan csakis a masszázsra bízzák a dolgot.


Másik kérdésedre nehéz válaszolni.

Mi okozza a fájdalamat? Hol van? Mióta? Először fel kellene mérni az állapotot, amit a masszőr (ha hozzáértő) meg is tud csinálni, s ennek függvényében választja ki a masszázs milyenségét, fogásokat.


Nem valószínű, hogy 1 masszázs alatt elmúlik a panasz, ezt inkább kúraszerűen kellene végezni, hogy legyen is hatása.

1 masszázs még nem ér semmit. Talán jobb lesz kicsit tőle, de teljesen megszűnni nem fog a probléma. 3-5-15 (saccperkábé) mindenképp kelleni fog.


Namost, hogy hogyan és hol és miképp vetkőzöl le, az helyfüggő.

Egy gyógyintézményben, rehabon kivitelezhetetlen, hogy a masszőr kimenjen a vetkőzés ideje alatt a kezelőhelyből. Udvariasan megkérheted, hogy forduljon el, vagy menjen ki.

Szalonban például van erre külön helyiség, vagy fal, függöny.

Egyedül nem fogsz felfeküdni, felevickélni az ágyra, legalábbis én sosem hagyom.

Egyrészt már belépéskor és séta, mászás közben is megfigyelem a beteget, innen is sok dolog fel szokott tűnni, ami lehet hogy még nem is okoz a páciensnek problémát, de érdemes figyelni rá.

Másrészt a balesetek megelőzése végett (főleg ha fixvázas az ágy), a masszőr segít elhelyezkedni és felszállni.


Egyébként ha csakis háton van a panasz, akkor én általában a nadrágot fenn is hagyatom a betegen, csak a farrész alá kéretem letolni alsóstul, nadrágostul mindenestül. Felsőtest nyilván szabad. Ilyen esetben csak ritkán takarom a lábat, hiszen ott a nadrág rajta.Nyáron nem is szükséges a meleg miatt, max a konfortérzetet javítja.

Esetleg lapockától raknék egy kéztörlő kis törülközőt, amit félúton eltávolítok és egy másikat rakok a far-csípő-derék régióra (krémes, nedves, ne fázzon addig se).

De sok dolog, hogy mit hogy miért tényleg majd ott, abban a helyzetben fog kiderülni, amit a masszőr majd el fog mondani részletesen.

2019. aug. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Semmi baj nincs azzal, ha elalszol. Annál jobban ellazulsz legalább és megkönnyíted a masszőr munkáját :D


Max akkor ébreszt fel, ha pozitúrát kell cseréni.

2019. aug. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Végül voltam, de csak hátmasszázson. Teljes testre nem mernék.


Teljes test masszázsnál komolyan full csupaszon kell felmászni a masszázs ágyra, úgy hogy nézi a masszőr?

Ez olyan zavarbaejtő. Nektek nem?

2019. aug. 18. 16:28
 10/15 anonim ***** válasza:

Teljesen csupaszon?

Egyrészt nem úgy vagy végig fent az ágyon, azért illene betakarnia úgy hogy csak az egyik lábad/karod van csak ki.


Másrészt ha szégyenlős vagy, akkor felmászhatsz bugyiban + melltartóban is, s majd fekvő helyzetben fogja a masszor lejjebb tolni es kikapcsolni hátul.


Ha valami zavar, szólj a kezelőnek, néma gyereknek az anyja se látja a fától az erdőt.


Ha szeretnéd, privátban leírhatod, mi volt a gond.


(a masszor válaszoló vagyok)

2019. aug. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!