Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Budapesten mit szólnak, ha...

Budapesten mit szólnak, ha valaki ö-vel beszél?

Figyelt kérdés
2019. aug. 14. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elkönyvelik, hogy szögedi.
2019. aug. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jó, de nem röhögik ki? (hallottam már ilyet)
2019. aug. 14. 22:31
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már fel se tűnik senkinek. Amennyi magyarul beszélő külföldi, meg cigány meg miegymás itt van, egy ízes magyar tájszólás már majdnem üdítő. Bár sztem nem tűnne fel sok embernek, csak az, hogy nah, ez se tud szép tisztán beszélni.
2019. aug. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%
Jaj istenem, én imádom azokat akik tájszólással beszélnek. Nem tudom, de nekem egyből cuki lesz, még ha egy 50-es férfiról is van szó. :D dehogy nevetem ki:)
2019. aug. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Normális ember nem szól semmit. Ha közelebbi ismeretségbe kerültök, esetleg megkérdezi, hogy hova valósi vagy.

Mi néha összehasonlítgatjuk, ki milyen kifejezéseket szokott használni. Ki mondja, hogy felhúzom a kabátomat, ne légy ilyen topa, mit emberkedsz itt és hasonlók.

2019. aug. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!