Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Akik szerint Nyugaton ugyanoly...

Akik szerint Nyugaton ugyanolyan méregdrága az albérlet mint Budapesten, azok mit szólnak ehhez?

Figyelt kérdés

Nézzük meg az eygik szomszédos világvárost, Bécset.


[link]


12-19 eurós nm árak, a 19 az első kerület.


Na de Bécsben háromszor akkora a fizetés mint Budapesten. lumpen bér Bpn olyan 120 nettó, Bécsben ez lazán 1200 nettó euróban.


Megvan a háromszoros szorzó. Lehet az informatikusok fizetésében nincs, de azt letojom.


Tehát ez a 12-19 Budapesten cirka 4-6 eurónak felel meg cirka.


TEhát ha bécsi árszínvonal lenne a bérekhez képest, akkor 1200-1800 forintos nm árak lennének Budapesten kerületektől függően, az 1800 már erősen belváros lenne.


Eközben én rohadtul nem látok ilyen árakat sehol a fővárosban. Annál inkább látok 3000 huf/nm árakat még a kintebbi részeken is, de 2000+ felett van szinte mindenhol.


Szóval az a büdös nagy helyzet hogy igenis méregdrága Budapesten az albérlet, sokkal drágább a fizetésekhez képest mint mondjuk Bécsben.


Szóval miért harsogják a magyarok hogy nem csak Budapesten méregdrága az albérlet, amikor pl. Bécsben jóval olcsóbb? (a bérekhez képest)


2018. jan. 30. 20:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Az albérletárakat a piac alakítja. Ha úgy gondolod, hogy Budapesten olcsó, akkor vegyél lakást és add ki olcsóbban.


Ha meg bérelni szeretnél és drágának tartod, akkor ne bérelj. Vagy fizesd meg az árát.


A partvonalról könnyű kritizálni.

2018. jan. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

"Ha meg bérelni szeretnél és drágának tartod, akkor ne bérelj."


Ez már majdnem olyan tanács volt mintha azt mondanád egy éhezőnek, hogy egyél.


Nem tudod megfizetni a lakhatást? Ne lakj!

2018. jan. 30. 20:37
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
Hogy te mit tudsz egész nap, a hét minden napján idegeskedni és hisztizni, én komolyan nem értem ezt...
2018. jan. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
70%

először mutass egy munkát Bpesten, amiért csak 120 nettót kínálnak, mert aki ilyen helyre megy, az szimplán csak élettelen :D

(meg persze az is, aki ahogy előttem is írja, ahelyett, hogy elmenne dolgozni, egész nap a gyakori előtt ül, és ilyen kérdéseket gyárt :D)


most én is megtisztvelve érzem magam, mert az előző kérdésben írtak miatt, miattam írtad ki ezt a kérdést...:D

2018. jan. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Most jön az a rész hogy senki nem keres Bpn 120 nettót, annyira tudtam..


Nézz meg pl pár gyorséttermet hogy fizet.


Ja hogy őket biztos nem tartod teljes értékű dolgozóknak, az más.

2018. jan. 30. 20:46
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudod megfizetni a lakhatást? Ne lakj!"


Helyesen így hangzik: Nem tudod megfizetni a lakhatást BUDAPESTEN? Ne lakj BUDAPESTEN!


Igen, komolyan gondolom. Mint ahogy azt is, hogyha nincs pénzed Ferrarira, akkor járj busszal (tudom, a Ferrari gyorsabb, de akkor is).

2018. jan. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Ti azért nem vagytok semmik. És ha tényleg komolyan venné ezt a remek tanácsot minden éhbéres?


Ti lennétek a legjobban felháborodva hogy micsoda dolog ez.

2018. jan. 30. 20:51
 8/21 anonim ***** válasza:

az előbbi kérdésedben az volt a baj, hogy éhbért fizetnek. most meg azon szurkolsz, hogy legyen ilyen, minél több, mert akkor igazolják a hülyeségedet.


meg fogsz lepődni, tudod kik dolgoznak főként gyorséttermekben?

egyetemisták, diákok, akiknek nem derogál lakótársakkal együtt lakni.


akinek az a vágya, hogy egyedül lakjon, az talál jobban fizető (meg fogsz lepődni) betanított munkát, amihez ugyanúgy elég az érettségi...de nem, igazából Bpesten mindenki 120 nettót keres, kivéve az, akinek van szakmája...világos :D mert ezt akarod állítani a kérdéssel. de most jöhet az ellenválasz XD izgatottan várom.

2018. jan. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Bécsben lakom, tudom miről írok...pár dologról megfeledkeztél. Pl arról, hogy ahhoz, hogy kapj egy albérletet, minimum 6,5 hónapnyi albérleti díjat kell letenned egyben az asztalra. Ugyanis ott az első havi albérlet, 3 havi kaució, plusz 2 havi közvetítői díj, amit sose látsz viszont, plusz a szerződéskötési díj. Ami az albérleti díjban vagy benne van, vagy nincs, az a közös költség, ami egy kicsi, 45-50nm-es lakásnál olyan 100-200€ között mozog havonta. Köteles vagy biztosítást kötni, ami szintén egy ekkorka lakásra 150€ évente, plusz minden évben köteles vag kihívni a gázost, különben bünti, az is 120€, valamint havi 26€ GIS, amit azért kell csak úgy fizetni,mert van a lakásban tv, rádió vagy számítógép. Ez nem.az előfizetés. Nekünk 46 nm a lakásunk, Bécs határától 5 perc, szóval nem belváros, 650€ albérleti díj, ehhez akkor adjuk hozzá még a kötelezően fizetendő dolgokat, és ott is vagyunk 800€nál. Jaaa, és Budapesttel ellentétben itt a lakások bútorozatlanok! Szóval ha még bútor is lenne benne, biztos, hogy ott lenne 1000€ körül. Ez a 800€ csak arra van, hogy nálad lehessen a lakáskulcs kb. Ebben sincs ám rezsi, semmi. Ettől függetlenül igen, irreálisan drágák a bérleti díjak Budapesten. Meg itt is.
2018. jan. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan méregdrága, bár nem olcsó.


Svájcban legyen egy átlag fizetés 3500 chf (kb ennyit keres egy felszolgáló vagy nem diplomás ember), egy másfél szobás lakás Zürichen kívül 1300 frank, Zürichben 2000 is simán megvan, és akkor még nem ettél és nem fizettél Krankenkassét.


Szóval azért a nagyvárosok zömében igenis elég drága a lakhatás Nyugaton is.

2018. jan. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!