Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehet azért nem voltak barátai...

Lehet azért nem voltak barátaim, barátnőm mert értelmes roma vagyok, illetve vissza fogottabb természetű?

Figyelt kérdés

2019. aug. 19. 10:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Te mit gondolsz erről?
2019. aug. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Az emberek alapvetően előítéletekkel teli természetűek sajnos.


(majd nézd meg, hogy le leszek pontozva az alábbiakért!)


Nekem senkivel szemben nincsenek előítéleteim. Annak ellenére, hogy semmi cigány vér nincs bennem, rengeteg cigány barátom van. Mindannyian jóravaló rendes, dolgozó emberek. Aztán vannak néger, arab, zsidó, távol keleti barátaim is szép számmal. Velük is nagyon jól érzem magam.


Annak idején több cigány barátnőm is volt. Mind becsületes, hűséges, egzotikus szépség...


Az embert soha nem a származása alapján kell megítélni, az soha nem vezet jóra. Pl a hitleri eszmék is alapvetően totálisan téves alapokra lettek felépítve.


És még a tettei alapján sem mindig jogos az ítélkezés, mert lehet, hogy az éléte során olyan körülmények, viselkedésminták között nőtt fel, élt, ahol a térsadalom részéről elvárt normákat esélye sem volt megtanulni. Őket valahogyan segíteni kéne, nem bűntetni. Hogy hogyan, azt nem tudom, nagyon összetett a dolog, de könyörgöm 2019et írunk, nem a sötét középkorban élünk...

2019. aug. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Részben.


A magyarok nagy része ösztönösen, tapasztalatból kerüli a fajtád, legtöbbünk esélyt sem hagy hogy kibontakozhass mert már menekülne a közeledből, a fajtádban pedig a többség primitív, akik nem értékelik a civilizált viselkedést, szóval ja, a magyarok nagy része azért kerül ami vagy, a cigányok nagy része meg azért aki vagy. Szerintem a cigányok értelmesebb százalékánál van a legjobb esélyed barátkozásra.

2019. aug. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Szerintem a cigányok értelmesebb százalékánál van a legjobb esélyed barátkozásra."


Meg a hozzám hasonló felfogású embereknél...


#2 voltam.

2019. aug. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Meglehet hogy ez miatt van.

Csak vigasztalásképpen, nekem a legjobb barátom roma, szóval nem mindenki előítéletes.

2019. aug. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

Én roma vagyok, abból is a sötétebb fajta, na nem felfogásra :)

Ugyanakkor apám autószerelő, anyám varrónő, így nekem meg volt a lehetőségem tanulni.

Informatikai mérnök vagyok, és igen mind munkában, mind magánéletben hatalmas terhet jelentett mindig is, hogy roma vagyok.

Vannak barátaim, gyerekkorból, akik azóta ismernek velük semmi gond, de új közegekben, új munkahelyen mindig hatalmas probléma, és nagyon lassan szoknak meg...

De jellemem miatt miután megszoknak, szép lassan feloldódnak és megszeretnek.

Sajnos az a helyzet, hogy bár ez engem hátrányosan érint, 100%-ig megértem őket... Nem egy unokatestvérem van/volt börtönben, tanulatlanok, semmi sem érdekli őket, drogoznak, es ha pénz kell, lopnak, vagy segélyt követelnek..., Régebben jártak hozzánk is, de apám 10 évvel ezelőtt azt mondta, többet nem ad senkinek és szetencsére be is tartja, rengeteg halálos fenyegetést kaptunk a rokonságból emiatt...

Szóval sajnos megértem a magyarok hozzáállását, ha egy új roma van az én jelenlétemben, én is jobban odafigyelek az értékeimre puszta reflexből.

2019. aug. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!