Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A Karen nevet lehet anyakönyve...

A Karen nevet lehet anyakönyveztetni itthon? Ha igen, ti mit szóltok hozzá, adnátok?

Figyelt kérdés
NEM a Karinára gondolok, hanem így ebben a formában hogy Karen. Ez így okés név, anyakönyvezhető? Ti elfogadhatónak találnátok?

2019. aug. 19. 22:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg az Utónévkönyvben. Ha nincs benne, akkor az hiszem, hogy az MTA-hoz kell fordulni, anyakönyvezés ügyben, utána kérelmezni kell valahol (bocs, de a pontos helyet azt meg kell keresned, mert én régen tanultam a pontos anyakönyvezési formulákat), vagy a KE-i hivatalban, vagy ott, ahol most ezzel foglalkoznak.


Elfogadható, lehet, hogy neked szép is; nekem nem tetszik, de ez mellékes.

2019. aug. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
Nagyszerű, tisztára olyan, mint a Kraken. Miért nem lehet magyar nevet adni egy magyar embernek?
2019. aug. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Nem, nem soha! Nem hiányzik, hogy felnőve a menedzserek rémálma legyen!
2019. aug. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
37%
Egyből egy cigánylányra asszociálok.
2019. aug. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Metionin ***** válasza:
100%
Az MTA hivatalos utónévlistáján rajta van, tehát adhatod. Nekem nincs így bajom vele, leírva se néz ki hülyén.
2019. aug. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
26%
Anyakönyvezhető, de hogy még a mentőben is ütném magam amiért ilyen nevet adtam a gyerekemnek, az is biztos. Eleve utálom a különleges neveket, na meg magyar embernek magyar név, még ha eredetileg máshonnét is vettük át, lásd Petra.
2019. aug. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
10%
Karen férfi név, egyik örmény rokonomat hívják így.
2019. aug. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%
Majdnem ugyanaz, mint a Karesz. Gondolom lányod lesz. Ne szúrj ki a gyerekeddel. Akkor nevezd el mondjuk Karinának, vagy Karolinának, és becézzed Karennak. Ozt kész. Hát magyaros kiejtéssel nem is rövid á-val, hanem a-val mondanák, így, ahogy le van írva. Tehát nem egy rövid á-s "Káren" lenne, hanem "Karen". Az meg úgy fiús. Olyasmi, mint a Flórián, meg a Karesz egybeolvasztva. Magyar gyereknek biztos, hogy semmiképpen nem adnám. A Karesz meg egyébként a Károly egyik beceneve, fiúnak jól áll , de lánynak hasonlók nem. Szóval Karina, Korina, Karolina, Katrina, meg előbb eszmbe volt mégegy; na de a lényeg az, Karen nevet nem adunk itt Magyarországon se fiúnak, se lánynak, amennyiben nem akarunk kiszúrni vele. Ott a Karolina, tök jó nőies, és akkor becézzed Karennek, de így anyakönyveztetni, hát én büntinek érezném a magam részéről, hogyha így hívnának. Karina vagy Károly nagyon szívesen lennék, de Karen nem. Max becézésként. Úgy akár még jó is lehet, de teljesen így anyakönyveztetni, azt nem, azt hagyjad, azt inkább mellőzném.
2019. aug. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%

Én szeretem a különleges neveket, mi is ritka de nem borzadály nevet választottunk. Amúgy ennyi erővel minden névbe bele lehetne kötni...meg egy magyar nevet is ki lehet figurázni, szóval ez mind1.

Szerintem ha neked tetszik és a párosodnak adjátok ezt, sokkal jobb mintha lenne egyj Fahéj, Cseresznye vagy Allegra (én úgy tudtam, h ez gyógyszer név de benne van az MTA-ba, amikor válogattunk mi jókat nevettünk a párommal:) )

2019. aug. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

8.vagyok , picit változott a véleményem. Visszaolvastam a korábbi válaszomat, és már nemigazán értek egyet vele. :)

Adhatod itt Mo-n is, rendes név, rendben van. Most pl mondjuk eszembe se jutott a Karesz pl.

2019. szept. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!