Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A 'Dolli' nevet mióta lehet...

A 'Dolli' nevet mióta lehet anyakönyveztetni Magyarországon? És i-vel, vagy y-nal kell írni itthon?

Figyelt kérdés
2011. márc. 15. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugy lehet bejegyeztetni a neveket abban az esetben, ha mindket szulo magyar allampolgar, hogy csak azokat a neveket es irasmodjukat lehet valasztani, amelyek a magyar utonevkonyvben szerepelnek. Az utonevkonyvben pedig magyarositottan vannak a nevek, tehat Dollikent lehet bejegyeztetni. Azt nem tudom, hogy mikor kezdtek Magyarorszagon hasznalni, de a 2000-es evek elott nagyon-nagyon ritkanak szamitott ez a nev. Egyebkent a Dorottyabol kepzett becenev.
2011. márc. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Én azért nem adnék ilyen nevet a gyerekemnek, mert a klónozott bárány jutna minduntalan is az eszembe. (A név viselőjeként ettől pedig még jobban frászt kapnék.)
2011. márc. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bármely nevet kérnek is az emberek, azt mind fonetikusan kell leírni; ha mindkét szülő magyar, akkor a magyar, ha valamelyikük nemzetiségi, akkor az adott nemzetiség nyelvének helyesírási szabályai szerint is írható.
2011. márc. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem van egy ismerősöm, aki Dolly, így Y-nal, és 30 éves, úgyhogy akkor már biztosan lehetett így anyakönyvezni. Egyébként apukája és anyukája is szín magyar!
2012. márc. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon nem jó név
2013. okt. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!