Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek, ha nem találok...

Mihez kezdjek, ha nem találok munkát 8 hónapja?

Figyelt kérdés
2019. aug. 22. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem találsz? Amíg megtalálod a megfelelő állást, addig lejjebb kéne adni az igényeidet és úgymond bármit elvállalni amivel pénzt lehet keresni.
2019. aug. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

En is igy voltam, aztan remenytelensegemben elkezdtem egy OKJ-t es kozben megkerestek az egyik helyrol, ahova bekuldtem az oneletrajzomat. Felvettek es megvartak meg levizsgazom. :)


Szoval ne add fel! Addig meg tanulj valamit Okj-n ameg lehet

2019. aug. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy hol élsz, mi a végzettséged.
2019. aug. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Menj el szalagra. A semminél az is jobb.
2019. aug. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy miért nem találsz...

Ha olyan helyen laksz, ahol eleve kevés a munkalehetőség, akkor költöznöd kellene, feltéve, ha tudsz.

Ha túlképzett vagy, akkor le kell tagadnod pár végzettséget és/vagy világossá kell tenni, hogy kevesebb pénzzel is beéred, pl. űrkutatáshoz értesz, de szívesen leszel havi 100 ezer Ft-ért szalagon munkás.

Ha rossz a szakmád, újat kellene tanulnod.

Ha nő vagy, ne pályázz oda, ahol eleve férfias munkaköröket hirdetnek, ha idős vagy, ne pályázz olyan helyre, ahová általában fiatalokat vesznek fel.

Ez csak néhány ötlet.

Vannak nálad rosszabb helyzetűek is, pl aki már 1-2 éve nem talál melót.

Amúgy én is várok ötleteket, mit lehet tenni, ha valaki hosszú ideje nem talál munkát, pedig közel 100 helyre pályázott. Én pl. "túlképzett" vagyok, a környéken nem sok munkalehetőség van, főleg nem végzettségemnek megfelelő és sajnos túl sok igazán használható szakmai tapasztalatom sincs, pedig nem vagyok pályakezdő. Távolabbi településekre is pályáztam, de szóba se állnak olyannal, aki nem helyben vagy max. 30 km-en belül lakik és nem tud költözni. Diplomával meg nem hiszik el, hogy elvégeznék bármilyen munkát és akár hosszú távon is maradnék, ha jó a hely. Szakmai tapasztalatból meg sokat várnak, alapos ismereteket, de ha eleve nehéz munkát találni, akkor hogyan. Kb. patthelyzet, reménytelen, de azért próbálkozok. Állítólag nagyon-nagyon sok helyre kell beadni, van akinek 100-200 pályázat kell, hogy ezekből egy sikeres legyen.

2019. aug. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!