Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért gyászolnak fehérben?

Miért gyászolnak fehérben?

Figyelt kérdés
Egy kisfiu temetesen ugy lattam feherben voltak az emberek. Ez valamilyen hagyomany?

2019. szept. 6. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
egyes kultúrákban a gyász és a halál színe nem a fekete hanem a fehér.
2019. szept. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
Csak a giccs miatt tették.
2019. szept. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

ki köll őtözni, ha mán minden jónevű médium a fészbukkon közvetíti...


amúgy mindenki úgy gyászol, ahogy akar. szerintem ez az egész "öltözzünk feketébe" elvárás egy baromság. illetve nem is ez a baromság, hanem az, amikor meglátod temetés után az embert valami nem feketében, akkor megszólod, hogy "eddig tartott?"

2019. szept. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Lehet, hogy a gyermeki ártatlanságot szimbolizálja, de lehet, hogy a cigányság miatt. Ázsiai kultúrákban, pl Indiában fehér a gyász színe.
2019. szept. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%
Tökéletesen egyet értek a #3assal. Én például teljesen kivagyok attól, hogy társadalmi elvárás, hogy full feketébe KELL temetésre menni, és aki nem így tesz, az máris “nem gyászol”, “szemtelen”, “nem mutat tiszteletet” stb. Mindenki úgy gyászol, ahogy akar. Amikor én a szeretteimet veszítettem el, a világért se lettem volna hajlandó feketét húzni. Mert nekem ők nem haltak meg. És nem érdekelt ki mit gondolt, és ez ezután sem lesz másképp.
2019. szept. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
34%
Kiirta az illető, akinek elhunyt a kisfia instagram posztba, hogy miért gyaszolnak fehérben. "már az úr mellett van a mennyországban"
2019. szept. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ugye L.L. Junior kisfiának a temetésére gondolsz.

Láttam egy-két képet róla.

A fehér gyász egyes kultúrákban létező dolog, de ez itt olyan hatású volt, mintha egy csomó kórházi dolgozó lenne együtt.

2019. szept. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!