Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 30 évesen késő volna szakirány...

30 évesen késő volna szakirányt változtatni?

Figyelt kérdés

Meguntam a jelenlegi munkám, elegem van már belőle teljesen. A családommal alig tudok időt tölteni.


Arra gondoltam, elvégzek egy egyetemet és piacképes, számomra élvezhető szakmát csinálok.


Az elgondolkodtató tényező, hogy pár tantárgyból újra kellene érettségiznem, illetve egy nyelvet is meg kell tanulnom középszintre.

Ismerve magam, kábé 2 évet szánok erre a projektre, utána jelentkezek felsőoktatásra, ahol a kiszemelt szakok 7 félévesek lennének.


Szerintetek ehhez már túl késő? Én úgy érzem, még ha 50 éves lennék, akkor is jó abba belegondolni, hogy 15 évig nem ezt a szr melót kéne csinálnom, amit most. Sőt, 2 évért is bevállalnám :D


De ti mit gondoltok erről? Meg merjem lépni? Természetesen levelezőn végezném, a diplomáig hátralevő kb csúszás nélkül 5,5-6 évet pedig még kibekkelem, vagy keresek más munkát, ami kevesebbet fizet de nem olyan terhelő és lesz időm mellette a családra és a tanulásra is.


2019. szept. 12. 10:10
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Sosem késő azt csinálni amit igazán szeretsz. Főleg nem 30 évesen nyugodtan vállald be ha bízol magadban hogy sikerül.! Viszont milyen az a szakma amin jelenleg vagy hogy ennyire nem bejövös?:)
2019. szept. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jelenleg szakácsként dolgozom, de a villamosmérnöki pálya vonz.
2019. szept. 12. 10:30
 3/11 anonim válasza:
100%

Sok sikert kívánok!

a villamosmérnök az igen jó szakma szerintem nincs nagy veszteni való.

2019. szept. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%

Rossz ötlet a villamosmérnök. A baj hogy nem vesznek komolyan ha levelezőn csinálod.

Helyette informatikust ajánlom, vagy valami szerelői szakképesítést (autó/villany/gázszerelő) ebből van most hiány.

2019. szept. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 34 évesen váltottam, és jó döntés volt. Sok sikert hozzá!
2019. szept. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

# 4/ Laikusként kérdezem miért nem vennék komolyan ha levelezőin csinálná ?

Nem tudna vele elhelyezkedni pályakezdőként ?!

2019. szept. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

#6 pontosan, nem tudna elhelyezkedni.

Villamosmérnök alapképzést csináltam, és mérnökinformatikus mestert, és saját tapasztalatból informatikusként kb. 3-szor könnyebb elhelyezkedni, és kb. 2-szer annyit keres mint villamosmérnök.

A kérdező eleve hátrányból indulna, ezért is ajánlottam az informatikust.

2019. szept. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig válaszokat


Szerencsére több szakot is kinéztem, a villamos volna a legjobb, de a mérnökinfó is nagyon tetszik. Szintén 7 félév.


Eszerint levelezőin inkább utóbbi javallt. Értem. Köszönöm a tanácsot!

2019. szept. 12. 11:01
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezô, férjem is munka mellett csinálta levelezôn. Nyugodj meg, el lehet vele helyezkedni:)
2019. szept. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 vagyok, egyébként pedig azt válaszd amit szeretnél, ne másra hallgass. Ha érdekel, jó leszel benne, ha jó vagy benne könnyen el tudsz helyezkedni.
2019. szept. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!