Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van kettősmérce a férfi...

Miért van kettősmérce a férfi és a nő között?

Figyelt kérdés

Nem provokációnak szánom a kérdést!


Van egy lány, akivel sosem jöttünk ki, elég sokszor vitatkoztunk és kiabáltunk már egymással. Azért vagyunk viszonylag sokszor együtt, mert egy baráti társaságba tartozunk, de nem kedveljük egymást. Nem tudom, hogy kikezdhette el a másik bántását kettőnk közül.


Ha beszól valamiért nekem, én visszaszólok neki, akkor mindjárt az vanhogy hogy beszélek vele, nővel nem szabad így beszélni, stb. Ha durván beszól nekem, annyit mondanak, hogy fejezzük be, mert szórakozni jöttünk.


Ha fizeteem a következő kört, akkor mindenki elvárja, hogy fizessem ki neki is. Ő a legutóbb mindenkinek kifizette, kivéve nekem, mert "nincs nála elég pénz, ennyit tudott fizetni". Semmi reakció.


A barátaink nem akarják, hogy csak az egyikőnket hívják meg egy-egy programra, mert nem akarnak választani köztünk.


Hogy ne csak magunkat hozzam példának:

- egy csoportban olvastam, hogy már zárt volna be a kassza, mire egy lány még odament szépen, mosolyogva, még uttolsónak kiszolgálták, és ez milyen aranyos volt

- kommentben alatta: egy srácot simán elküldtek egy másik kasszához pedig késésben volt, normálisan kérdezte, hogy nem lehetne-e őt is kiszolgálni. A kasszás válasza: nem mert már zárva van.

- ha a lány szakít, akkor oka van

- ha a srác szakít, akkor csak kihasználta a lányt, a lány csak sokkal jobbat találhat nála

- itt a megcsalás kategóriában (nem csaltak meg, csak szoktam ott olvasgatni) is a férfi a hibás, a nő az áldozat - mindegy, hogy ki-kit csalt meg


Miért van ez a kettősmérce? Ennek elllenére a feministáknak mindig van valamilyen bajuk. Mik a véleményetek, tapasztalaitok? Vagy nincs így? Ellenpéldát is felhozhattok.


2019. szept. 18. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem csak a haveri társaság jobban bírja őt mint téged.
2019. szept. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

Igen?? Ez van a megcsalással? Mert én azt látom folyamat, hogy ha a nő csal, akkor qrva, (ami jogos), akivel a férfi csal, az qrva, a feleség meg prűd, mert biztos nem adott meg mindent (anál). Ha egy nő megcsalja a párját egy másik pasival, a másik pasiról egy büdös szó nem esik, hogy tönkretett egy kapcsolatot.


Gyermekágyas nőknek mondja a többi nő, hogy van szád, kezed, ha nem szopsz, mint a porszívó, ne csodálkozz, hogy megcsal.

2019. szept. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Mert a mai nők(és férfiakat is sok esetben): - intelligenciával nem feltétlenül rendelkeznek,vagy legalábbis ebből/ezekből kevesebbel rendelkeznek(főleg lelkivel nem)

-sztereotípiákban hisznek,amik kialakultak náluk(jogosan,de azért nem ártana nyitva tartani a szemünket...)

Nő vagyok,engem védenek,én szent vagyok,hibátlan. Tehát és semmilyen esetben nem lehetek hibás. Ha elrontom valakivel a viszonyom,kibeszélem mindenkinek,minden barátnőmnek,csak hogy tudják,ő mekkora egy tuskó. Melyiket könnyebb kimondanom? Elrontottam vele a viszonyom, BENNEM IS VAN HIBA, vagy azt,hogy ő egy tuskó,és elrontottam?Mikor kapok több lelki támogatást,megértést,mint női érzékeny lény? Ja,hogy a bennem is van hiba szöveget csak akkor dobom be,ha okosnak akarok tűnni :DDD

2019. szept. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Azért van, amiért másoknál is van pl. kövér-sovány, alacsony-magas, fiatal-idős között.


Mindig is volt, van és lesz, mert ilyen a világ!


Valahol egy helyes fiút előnyben részesítenek a munkakeresésénél, vagy egy dekoratív lányt, máshol meg inkább hátrány, ha egy nő túl szép, mert esetleg csak kalandra használják stb a végtelenségig lehetne sorolni, hogy kinek, miért vannak mércéi.


Egyébként nekem az a meglátásom, hogy valamiért haragszol a nőkre és ezen az egyen vezeted le a feszkót.


A nőkből lesznek az anyák, a nők tartják össze a családot és állnak helyt több fronton is, a férfiak sokszor bexarnának attól a fájdalomtól, amit a nőknek el kell viselniük havi ciklusukkor vagy szüléskor stb, szóval a nőknek sokkal nehezebb az élete és ezért is egy alapvető tiszteletet azért illik a hölgyeknek megadni.


A nőgyűlölő férfiaknál vagy az édesanyjukkal való viszony vagy egy-két rossz párkapcsolati tapasztalat a kiváltó ok.

Ezeket kellene megoldani inkább, semmint a világot megváltoztatni, mert az úgysem sikerülhet és puffogni kár!

2019. szept. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%

“szóval a nőknek sokkal nehezebb az élete és ezért is egy alapvető tiszteletet azért illik a hölgyeknek megadni.”

- Ha ezt megkérdőjelezem, ugyanis szerintem férfiként nehezebb az élet, akkor már egyből nőgyűlölő vagyok vagy ennyi szabad véleménnyilvánításom azért lehet?

2019. szept. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Hetero fehér férfiként a legkönnyebb. Akinek nem megy, az életképtelen.
2019. szept. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Akinek nem megy, az életképtelen."

Mondjuk ezt egy nő. :D

2019. szept. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mondja
2019. szept. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nőként a női nem legaljának tartom azt, aki a saját viselkedését számon kéri másokon mondván, hogy "neki szabad, mert ő nő". Azért én bőven látok férfiakat is azzal vigasztalni egymást egy szakítás esetén, hogy "nem baj, úgyis egy bdöskva volt" és a környezetemben megcsalás esetén inkább a nőket hibáztatják, mindegy, ki volt a megcsaló fél. Ha a nő, akkor adja magát a helyzet, ha pedig a férfi, akkor a másik nő tette tönkre a családot és amúgy is a feleség biztos nem adott meg mindent a férjének, magáról a férfiról szinte szó sem esik.
2019. szept. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

- a haverjaitok jobban bírják a csajt, mint téged, sorry bro

- az egyik kasszásnak volt türelme, a másiknak nem

- nem tudom, engem a környezetem totál kiutált, mikor szakítottam egy pasimmal, hogy hogy tehettem, mikor utána egy másik pasim szakított, akkor is én voltam a hibás

- megcsalásnál én azt látom, hogy a nő legyen otthon ribi, vagy különben igenis tűrje hogy a férje megcsalja, mert evolúció, meg férfiösztönök

2019. szept. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!