Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek kérdezzek rá vagy...

Szerintetek kérdezzek rá vagy jobban teszem ha kussolok?

Figyelt kérdés
Nagynéném után örökölni fog édesapám ingatlant és pénzt is. A pénzt elméletileg már elosztották a testvéreivel de szerintem nagyon nem stimmel az összeg. 2-3 éve még nagynéném saját bevallása szerint 15+7 milliója volt bankban, azóta eladott egy telket 10 millióért és még egy másik földeladásból is kaphatott valami "aprót", most ehhez képest a nagy osztozkodás után mindhárom testvér kapott 5-5 millát. Még régebben amikor arról kérdeztem az apám, hogy akarják a pénzeket meg az ingatlanokat elosztani nagyon mérges lett rám, hogy egyáltalán én honnan tudom, hogy mennyi pénze van a nagynénémnek és ezen elég jól össze is szólalkoztunk, azóta meg magasról tettem az egészre, csinálja úgy ahogy jónak látja ha nem kíváncsi a véleményemre. De most azért annyira nem stimmelnek még csak nagyságrendileg se az összegek, hogy tudni szeretném mégis mi van de szerintem van olyan konok, hogy ha sejti is hogy mi történt a többi pénzel akkor is vagy a meghalt nagynéném(vége felé demens volt, szóval akár el is verhette) vagy annak az érdekében aki lenyúlhatta inkább nem firtatja a dolgot.
2019. szept. 18. 23:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Inkább hagyd, ő tudja, ha ilyen veled nem sokat tehetsz vele.
2019. szept. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazából neked nincs közöd hozzá, ő meg valszeg tudja, miért annyi a pénz. Innentől kezdve kár firtatni.
2019. szept. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Bunkóság más "pénztárcájában" (értsd örökségében) turkálni. Édesapád örökölt amihez neked mint a gyerekének semmi közöd. Nyavalyogsz itt az összegeken de nem te voltál ott a hagyatéki eljáráson. Honnan tudod, hogy nem volt végrendelet, honnan tudod hogy csak az a három ember örökölt, miből gondolod, hogy egyenlő arányban örököltek (esetleg megegyeztek valamiben amiről te nem tudsz). A nagynénid akár fel is élhette a pénzét.
2019. szept. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem apád arra rágott be inkább, hogy azt gondolta, azért kérdezed, mert te is szeretnél a pénzből. Szerintem jogosan lett mérges, én sem gondolnám, hogy aggódásból kérdezed.
2019. szept. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Többen írjátok, hogy nincs közöm hozzá de ha csak az idei nyarat nézem heti szinten 50-60 órát dolgozok a telkünkön(nyilván nem töröm ki a járomszeget de akkor is ott vagyok és azért egy évi fizetést kihozunk) és olyankor az enyém is az "örökség" de amikor valami pénz jönne belőle akkor hirtelen már csak az apámé?

Meg elve szerintem ez olyan összeg(legalábbis apámnak/nekem) ami után illene rendesen utánajárni, mert ennek a töredékéért egész évben dolgozunk.


#3 Nem voltam ott de azért tudom, hogy nem volt végrendelet mert erre is rákérdeztem és mondta hogy nincs, illetve ő mesélte, hogy ők(a testvérek) örökölnek mindent és az ingóságok ezzel már le is vannak rendezve.(csak felvettem a pléhpofát és nem idegeltem azzal, hogy rákérdezek hogy a többi pénzzel mi van) Ugyanakkor érdekesnek tartom, hogy az utóbbi 2 évben adott el 10 millióért egy telket és abszolút ágyhoz volt kötve így nehezen hiszem, hogy ő el tudta volna verni az adott pénzt. Meg alapból kardoskodtam érte, hogy vegyenek fel valakit mellé aki ápolja, mert lenne miből kifizetni de ők sóheresedtek és emiatt az egyik nagynéném ápolta akinek láss csodát ez idő alatt a lánya felhúzott egy házat úgy, hogy tök átlagos fizetése van, minden nyáron nyaralni jár és nem úgy néz ki mint aki nagyon spórolna.(még élt a nagynéném mesélte is, hogy tőle kért kölcsön az alapozásra. Aztán valahogy nehezen hiszem, hogy közel hasonló fizetéssel úgy hogy egy aszkéta életét élem én ennyi idő alatt a felét se hoztam össze, ő meg fenntart egy lakást/autót, normális életet él és mégis meg tudott adni 4-5 milliót és közben még hirtelen lett 10 millája befejezni a házát.)


#4 többször felajánlotta, hogy lakást, autót vesz nekem amire többnyire elküldtem a fenébe, hogy ha kell akkor veszek én magamnak. Azért kérdeztem, mert ennek az összegnek a töredékéért megszakad és 64 évesen is keményen dolgozik miközben a meglévő megtakarításaira meg nem ügyel és mindegy neki, hogy 30 ezret vagy 600 ezret kap utánuk. De még ha azért is kérdeztem volna, mert kellene pénz akkor is szerintem tettem itthon annyit le az asztalra, hogy járna, főleg úgy hogy ahogy a saját részével se kezdett semmit, ezt is be fogja dugni a bankba és közben meg egy átlagos fizetésért megszakadunk.

2019. szept. 19. 20:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Az édesapád örökségének nem sok köze van ahhoz, hogy Te ott dolgozol és ígértek neked valamit. Apád örökölt és kész. Még arra se köteles, higy válaszoljon a kérdéseidre. Ha apád az egészet felgyújtja akkor sem tudsz mit csinálni mert az egészhez nincs semmi közöd.

Ha annyira zavar a helyzet akkor nyugodtan lehet nem odamenni dolgozni, elköltözni, vagy megszakítani a kapcsolatot apáddal de akkor sincs igazad. Abból az örökségből neked semmi se jár.

2019. szept. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!