Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen cigány szokások /hagyom...

Milyen cigány szokások /hagyományok vannak?

Figyelt kérdés

Elkezdett érdekelni milyenek az IGAZI cigányok (nem, nem azok, akik lopnak, cigit kérnek, parfümöt árulnak) Ne is irjatok rasszista megjegyzéseket!

Csupán hagyományokra, szokásokra, olyan dolgokra, amiket nem lehet megtenni náluk-vagyok kíváncsi.



2019. szept. 20. 09:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
61%
Ha egy társukkal ujjat húzzol, jön a family ellened.
2019. szept. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Na pont ilyenekre mint az 1. válasz, nem vagyok kíváncsi.

Esetleg roma származásúak vannak?

2019. szept. 20. 10:04
 3/19 anonim ***** válasza:
75%
A feleség teljes lenézése, ő csak főz és kussol. A család ügyeibe nem szól bele, a konyhába szorgoskodik és kiszolgálja a család férfi tagjait.
2019. szept. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ez is kicsit rasszista, de arról hallottam, hogy a feleség dolga minden.
2019. szept. 20. 10:14
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mondok egyet, ami nem bűnözés, de nem is régi hagyomány viszont egyértelműen szokás. Keress rá, hogy cigánypaloták, nagyon érdekes találatokat kapsz.


Egyébként a cigányok nem egyetlen nép, hanem egy összefoglaló elnevezés több egymáshoz nem kapcsolódó népcsoportrq. Mások a hagyományai az oláh cigányoknak, beásoknak, romungróknak, Gábor cigányoknak, stb., stb. Pl. népviseletben, vásárokon leginkább Gábor ciganyokat fogsz látni, míg a muzsikusok többnyire a romungrók közül kerülnek ki.

2019. szept. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
De innentől kezdve jelentem, akik gyűlölködnek, vagy kötekednek.
2019. szept. 20. 11:16
 7/19 anonim ***** válasza:
32%
Jelentsél, mert nem zár elég jól a kis véleménybuborékod :D Most olyan válaszokat is látsz, amilyeneket nem akarsz. Ezt nem tűrheted!
2019. szept. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
36%
Te kevered a rasszizmus meg a gyűlölködés fogalmát azzal, hogy egy népcsoportnak vannak negatív megítélésű szokásaik, és ezt valaki ki merészeli mondani.
2019. szept. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező látod, ilyen patkány emberek írogatnak ide. Ha direkt leírod hogy ne csinálják, akkor is. Hallottuk már ezeket 100x, nincs ebben semmi új.

Mert ennyi örömük van az életben hogy valami kis szutyok forumon névtelenül köpködhetnek.

2019. szept. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%
Vannak roma hagyományörző egyesületek, javaslom, hogy keress fel egyet, csatlakozz bátran 🙂
2019. szept. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!